logo

Antalyaspor’Da ‘Altyapı’ Atağı

Antalyaspor altyapı yönetimi, Gençlik Gelişim Veli Bilgilendirme Semineri'nde sporcu velileriyle bir araya gelerek yeni projelerini tanıttı.

 

 

Aileler bilgilendirildi

Altyapı oyuncularının gelişiminde ailelerle işbirliği yapılmasını amaçlayan seminer, AKM Perge Salonu'nda gerçekleştirildi. Seminerde, Antalyaspor altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Ünver, Altyapı Direktörü David Badia, Gençlik Geliştirme Koordinatörü Mehmet Uğurlu, Spor Psikologu Mesut Korkusuz ile Kulüp Diyetisyeni Gülşah Özen, toplantıya katılan sporcu velilerine bilgi verip, çocuklarının gelişimi için kendileriyle nasıl işbirliği yapılacağını anlattı.

 

 

Başaracağız

Toplantının açış konuşmasını yapan Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Ünver, Barcelona Kulübü'nden transfer edilen Altyapı Direktörü David Badia ile birlikte proje ve eğitim programları gerçekleştirileceğini söyledi. Sporcu velileriyle kendilerinin arasındaki köprüyü inşa etmeye başladıklarını ifade eden Ünver, "Bunu başaracağımızı inanıyorum. Bu köprüyü tesisleşmeyi tamamladıktan sonra Türkiye'de çok önemeli projelere ve başarılara imza atacağız" şeklinde konuştu.

 

 

Altyapıya müjde

Spor tesislerinde bir takım eksiklikler olduğunu, bu eksikliklerin giderilmesi için çalıştıklarını da söyleyen Ünver, "Bu eksikleri tek tek tespit ettik. Bu eksikleri zaman içerisinde gidereceğimizden hiç şüpheniz olmasın. En büyük eksiğimiz olan tesisleşme, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in Antalyaspor'a kazandırmış olduğu Yeşilbayır'da yapılan muhteşem kompleks ile giderilmiş oldu. A takım birkaç ay içinde Yeşilbayır'a taşınacak. Mevcut tesis altyapıya kalacak" dedi.

 

 

Önemli projeler

Altyapı Direktörü David Badia ise, futbolcu yetiştirmek için büyük ve önemli projeleri olduklarını belirterek, "Bizim yolumuz bizim amacımız A Takım için oyuncu yetiştirmek. Ama bunu yapmak için sadece bir yol var; sizin çocuklarınızın mutlu olması. Bizler öyle bir atmosfer yaratacağız ki, mutlu çocuklar oluşturacağız. Çaba gayret, saygı ve yardımlaşmayı prensip edinmiş sportif oyuncular yaratmak istiyoruz, iyi bir psikolog ve iyi bir beslenme programıyla" şeklinde konuştu.akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ