logo

Başkan ve Eto’o arasındaki ipler iyice koptu.. Burası Eto’ospor değil

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Eto’o ile ilgili A Spor’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Satma niyetimiz ve ulaşan teklif…”

“Şu anda olmuş olan bir değişiklik yok. Kontratlı oyuncumuz. Satma niyetimiz ve ulaşan teklif de yok. Aynı şekilde devam ediyor yani. Bizim söylediğimiz gibi normal anlamda bırakma niyetimiz yok. Bırakırsak da bu şekilde bırakma niyetimiz yok. Burada önemli olan kulubün ve oyuncunun ne istediği. Kulüp izin vermediği sürece başka takıma gitmesi söz konusu değil. ‘Ben gidiyorum.’ denilince gidilemez yani öyle bir durum yok. Hiçbir kulübün ekmeğine yağ sürecek gibi değil, kulubü tatmin edecek bir şekilde olur.”

“Takım arkadaşlarına saygısızlık etmiştir”

“Oyuncu değer verilen oyuncu ama yaptığı son açıklamalar talihsizliktir ve takım arkadaşlarına saygısızlık etmiştir. Bu performansı sergilemesini sağlayan Antalyaspor’a önce teşekkür etmesi gerekiyordu. Bu oyuncuya inanan ve değer katan da sonuçta bu kulüptür. Chelsea, Sampdoria olsun onlardan daha iyi 3 yıllık bir kontrat almıştır. Bu kulübün adı Eto’o’spor değil Antalyaspor’dur.”

“Oyuncunun keyfine göre olmuyor o işler”

“Her şey burada açık. İstenilen de açık. Oyuncunun da konuşma şeklinden ‘saygı’ denilirken ima edilen şey de belli. Takım içinde huzur ve doğru şartları oluşturmak önemli. Kulübün onuru ve gücü vardır. Samuel Eto’o bundan sonra kendisi bakacaktır. Bu şehir ve kulüp kendisine kucaklamaya hazır. Ben hata yaptığını ve mahcup olacağını da düşünüyorum Kendisinden performans bekleyeceğiz. Her futbolcu isteyince kontratı artırılacak bir şey yok. Kendisi değil ama menajeri açıklamalarında imalar yaptı. Devam ederse de en ağır cezayı vereceğiz. Biz Antalya şehrine yeniden kazandırmaya hazırız. İstediği zaman, ‘Ben gidiyorum.’ gibi şeyler olmuyor. Oyuncunun keyfine göre olmuyor o işler.”

“Oyuncu ile tekrar görüşme niyetimiz…”

“Bundan sonra oyuncunun performansı önemlidir. Bundan sonra en iyi şekilde de katkı vermelidir. Teklif gelmesinden ziyade kulübün gidişatı önemlidir. Oyuncu ile tekrar görüşme niyetimiz de yok. Her arıza çıkaran oyuncu ile kontratı değerlendirme olursa işin içinden çıkamazsınız. Asıl düşünmesi gereken oyuncudur. Yanlış şekilde yönlendirildiğini de düşünüyorum. Performansını sergiledikten sonra bizim için sıkıntı yoktur. Ortafa bir anlaşma var ve oyuncu buna saygı duyacak.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ