logo

15 Ağustos 2018

Birleşme gerçekleşmedi ve basın açıklaması yapıldı

GRUP 1966 BASIN AÇIKLAMASI

GRUP 1966 Antalyaspor Taraftarlar Derneği olarak,geçtiğimiz sezonlarda yaşanan olumsuzlukların giderilmesi sebebi ile Antalyaspor’un ve taraftarların’ın özlediği birlik ve beraberlik ortamını sağlamak için şehrimizin ileri gelenleri ve büyüklerinin destekleri ile GRUP1966 Taraftarlar Derneği olarak 07 Gençlik taraftar grubunu davet ederek Maraton tribününde “Tek Tribün Tek Ses” sloganı ile yeni bir oluşum içerisine girmeye karar vermiştik.

Gerekli görüşmeler sonucu olumlu projelere başlayıp, Antalyaspor’un tribünlerle büyüyeceğine herkesi inandırmıştık. Bunun ilk önce kendimizden ödün vererek geçeceğini biliyorduk. Kazanan Antalyaspor olacağı için herşeyi göze almıştık. Bu yüzden karşımıza alıp konuştuğumuz herkesin Antalyaspor çıkarlarını her şeyden ileri tutacağını göz önüne alıp ondan sonra bir adım atabileceğini söylemiştik. Herkesten bunun sözünü almıştık. Bizde bu dakikadan sonra siz,biz Yok biz var diyerek, sözlerimize başlamıştık. İki tribün, iki dernek ve iki grup var baştada söylediğimiz gibi siz, biz cümlesinin artık olmayacağı için iki pankart, iki grup, iki dernek yok. Büyük bir aile içinde “BİZ” varız.Ortak bir karar alıp tek pankart adı altında yeni bir tribünde, tek resmî dernek ile Antalyaspor’a yeni sezonda destek vermeyi kesin bir dil ile netleştirmiştik. Dernek ismine karar verilmişti, ortak dernekte buluşma fikri onaylanmıştı.Kamuoyunu aydınlatmak için şunları dile getirelim.
Maraton tribününde nereye ne şekilde girileceğini bile belirlemiştik yani biz öyle karar almıştık. 13.08.18 pazartesi günü sosyal medyadan paylaşımlar ortak dil ile yapılmıştı. 14.08.18 Salı gününde klüp tesislerinde, klüp başkanı ile toplantımızı gerçekleştirip, 15.08.18 Çarşamba günü ise stadımızda Klüp Başkanımızı, Sayın BLD. Başkanlarımızı ve iş adamlarını davet ederek. hep birlikte ağırlayıp basın açıklaması yapacaktık, fakat 14.08.18 Salı günü Yapılan toplantı neticesinde her şeye karar verilmişken 07 Gençlik tribün lideri Gürhan Güneyli birleşmenin kuzey kale arkasında olmasını belirtmiştir. Bu doğrultuda daha önce alınan kararları hiçe saydığından dolayı Maalesef özlenen ve beklenen birleşme gerçekleşememiştir.
Bizim düşüncemizin Güney kalenin Kuzeye gitmesi ya da Kuzey kalenin Güney Kale arkasına gelmemesinin, ortak noktanın çıkarsız bir şekilde maraton tribününde birleşilmesinden yana olduğumuzu belirttik. Bizler yine söz verdiğimiz gibi bu yıl ve bundan sonraki yıllarda, Maraton tribününde 3000 kişilik kombinemiz ile her şartta çıkarsız bir şekilde Antalyaspor’umuzun itici gücü olarak yıllardır devam ettiği gibi,sonsuz destek vererek, stadyuma girdikten sonra tek siyasetimiz Antalyaspor olarak GRUP1966 çatısı altında desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Bizimle beraber hareket etmek isteyen tüm Antalyaspor sevdalısı taraftarlarımızın kombinelerini derneğimiz tarafından yükleyerek tribünlerde yerimizi alacağız. Zaman birlik ve beraberlik zamanı.
Kamuoyuna duyurulur.
GRUP 1966 Dernek Başkanı YILMAZ YILDIZ.
GRUP1966 ASTDER.

Share
#

SENDE YORUM YAZ