logo

Çalımbay’Dan, Şenol Güneş’E Cevap

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Şenol hocayla polemiğe girmek istemiyorum. Maçta Şenol hocayla hiçbir şeyimiz yok. Bizim sahada söylemek istediğimiz, hakem arkadaşımızın yanlış yaptığı" diye konuştu.

 

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Oynayacağımız 8 tane final maçı var. Bu final maçlarından iyi neticelerle çıktıktan sonra devre arasında hiçbir korkum yok. Devre arasında hem takviyelerimizi yapacağız hem de çalışma yapacağımız zaman olacak." dedi. Rıza Çalımbay, Hasan Subaşı Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, takımın başında çıktığı Çaykur Rizespor ve Beşiktaş maçlarındaki oyunlarından memnun olduğunu dile getirerek, devre arasına kadar çok iyi gitmeleri gerektiğini söyledi.

Çok zor maçlar oynayacaklarının altını çizen Çalımbay, şöyle konuştu: "Yerli oyuncu sıkıntımız var. Geldiğimden beri sakat olan arkadaşlar var. Yekta Kurtuluş, Emre Güral ve Rıdvan Şimşek sakat. Bir türlü yararlanamadık. Burada bir sıkıntı var ama şu anda yapacak hiçbir şey yok. Devreye kadar bu kadromuzla iyi bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. Oynayacağımız 8 tane final maçı var. Bu final maçlarından iyi neticelerle çıktıktan sonra devre arasında hiçbir korkum yok. Devre arasında hem takviyelerimizi yapacağız hem de çalışma yapacağımız zaman olacak." Çalımbay, ilk iki maçta 10'a yakın pozisyon bulmalarına karşın sadece bir gol attıklarını vurgulayarak, bunun da düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

Kadro dışı kalan oyuncular takıma geri döndü


Sezon başından beri kadro dışı olan Lamine Diarra, Abdel Diarra, Ahmet Aras, Can Arat, Kadir Bekmezci, Şahin Aygüneş ve Rais M'Bolhi 'yi bu haftadan itibaren takıma geri aldığını açıklayan Çalımbay, bu oyuncuların yardımcılarıyla beraber çalışıp, belli bir seviyeye getirileceğini ve devre arasında onlardan yararlanıp yararlanamayacaklarına bakacaklarını ifade etti.

Çalımbay, bu oyuncuları takıma katmakta yarar olduğunu düşündüğünü dile getirerek, "Bizim bir bütün olmamız gerektiğine inanıyorum. Bu sene Antalyaspor'un hedefi, ligi iyi bir yerde bitirmek. Onun için şu andaki kısıtlı kadroyla gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz." yorumunu yaptı.

"Şenol hocayla polemiğe girmek istemiyorum"

Çalımbay, gazetecilerin, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, maç sonu kendisiyle ilgili yaptığı açıklamayla ilgili sorusu üzerine, "Bir kere polemiğe girmek istemiyorum. Şenol hocayla da polemiğe girmek istemiyorum. Maçta Şenol hocayla hiçbir şeyimiz yok. Bizim sahada söylemek istediğimiz, hakem arkadaşımızın yanlış yaptığı." diye konuştu.

Beşiktaş'ın ilk golünden önce oyuncusuna yapılan faulün daha hafif şeklinin Fenerbahçe-Atiker Konyaspor karşılaşmasında olduğunu ve hakemin sarı kart verdiğini dile getiren Çalımbay, "Kuralı bu, doğrusu bu ama uygulanmıyor. Öbürü korktu, uygulamadı. Beşiktaş'ın galibiyetini buna mal etmiyoruz. Biz sadece oradaki şeyin bir sürü şeyi değiştirdiğine inanıyoruz." dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ