logo

LEONARDO’DAN PEMBE TABLO

Antalyaspor 2 yıllığına anlaştığı Brezilyalı çalıştırıcı Leonardo ile resmi sözleşmeyi imzaladı. Tecrübeli teknik adam, “Önemli şeyler başlamak için çok büyük hedeflerimiz var” dedi

6 dil konuşuyor

Rıza Çalımbay ile yollarını ayıran Antalyaspor, Brezilyalı teknik direktör Leonardo ile Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde 2 yıllık sözleşme imzaladı. Leonardo ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Leonardo’nun kulübümüze çok şey katacağına inanıyoruz. Bu süre içerisinde yeni hoca kararı çok önemliydi. Genç vizyonu olan, ama aynı zamanda hedefleri olan, aç hala doymamış, aynı zaman enternasyonal olan biri, kendisi 6 dil konuşuyor. Kariyeri güçlü olan, hem hocalık hem oyuncu olarak çok güçlü bir isim. Sportif direktörlük yapmış olması güçlü bir artı. Kulüp yapısını biliyor. Kulübümüze büyük katlıları olacağına inanıyorum” dedi.

Büyük hedeflerimiz var

Antalyaspor’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden kırmızı beyazlı ekibin yeni teknik direktörü Leonardo Aroujo ise, “Çok yoğun bir hafta geçti. Kontak kurulduğu andan itibaren çok önemliydi. Maça geldikten sonra takımın yapısını izleme fırsatım oldu. Her şeye çok hızlı gelişti. Bir hafta öncesinde burada olacağımı bile kestiremiyordum. Önemli oyuncular var takımda Menez, Eto’o, Nasri gibi bunları da bildikten sonra burada bulduğum her şey benim için pozitif oldu diyebilirim. Büyük bir tutkuyla işime başlamak istiyorum. Önemli şeyler başlamak için çok büyük hedeflerimiz var. Tabi ki zamana ihtiyacımız var. Kulüp ve şehir için çok büyük hedeflerimiz olduğunu bilinmeli” şeklinde konuştu.

Kayıplar telafi edilecek

Sezonu iyi bir yerde bitireceklerine inandığını ifade eden Leonardo, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yapabilir miyiz diye soruyorsanız, ben yaparım diye düşünüyorum, yoksa burada olmazdım. Kendimi savunmak için söylemiyorum. 6 hafta geçmiş durumda ama bu durumdan öncelikle çıkmalıyız. Bunu da kurtaramayacağımız anlamına gelmiyor. Tabi ki kaybedilen puanları kurtarmak bunu yapabiliriz. Eğer inanmazsınız zaten kaybedilen puanları kurtaramayız. Biz de bunun için buradayız. Kendi futbolumuzu oynayarak her maç tek tek düşünmeliyiz.” Ligi 5’inci bitirmiş bir takımın olduğunu ve bu seneye kötü başladığını söyleyen Brezilyalı çalıştırıcı kaybedilen puanları telafi etmek zorunda olduklarını ifade etti.

Inter’e kupa kazandırdı


48 yaşındaki Brezilyalı çalıştırıcı 2009-2010 sezonunda Milan, 2010-2011 sezonunda ise Inter’i çalıştırdı. Inter ile İtalya Kupası’nı kazanan Leonardo, daha sonra PSG’de 6 ay sportif direktör olarak görev aldı. Leonardo, PSG’ye birçok yıldız oyuncunun transferinde başrol oyarken, PSG’ye Pastore, Sirigu, Lavezzi gibi oyuncuları kazandırdı. (Akdeniz Manşet Gazetesi)

Share
#

SENDE YORUM YAZ