logo

Skandal habere tepki

 

BAĞLANTILAR

© 2017 – TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TAKIP EDIN

© 2017 – TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

 Tweet’le  Paylaş  Paylaş

Skandal habere tepki

Tarih: 2017-07-23 16:04:29

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Jeremy Menez iddiaları üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Menez haberi siparişle yapılmış, ısmarlama bir haberdir” dedi

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Radyospor’a konuk oldu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Öztürk, adeta açtı ağzını yomdu gözünü. Eski başkan Gültekin Gencer’i hedef alan genç başkan, basında çıkan ‘Jeremy Menez şoku’ haberi üzerine önemli açıklamalarda bulundu.  “Menez haberi siparişle yapılmış, ısmarlama bir haberdir” diyen Öztürk, “Haberin başlığı ‘skandal’ ama asıl bu haber skandal. Tamamen ısmarlama bir haber. Haberin tarihine bakın; oyuncu ameliyat olalı 2 hafta oluyor ancak Gültekin Gencer ibra edilmedikten 1 gün sonra bu haber çıkıyor. İçeriği tamamen abartılı ve yanlış bir haber. Oynayamayacağı süre yanlış. Menajer ismi verilmiş gereksiz bir şekilde, sanki onun oyuncusu gibi. Buradaki rakamlar da doğru değil. En vahim olan kısmı, haberin kime ait olduğunun belli olmaması ve haberi teyit için kimsenin kulüp ile kontak kurmaması. Bu haber ilk kez Fanatik’te çıkıyor. Çok vahim, böyle haberlerin çıkması çok düşündürücü. Bunlar çok yanlış Türk futbolu ve sporu için” şeklinde konuştu.

1-2 maç kaçıracak

Menez’in sakatlığıyla ilgili bilgi de veren Başkan Ali Şafak Öztürk, “Geçtiğimiz sene böyle bir sakatlığı oluyor ve doktorların gözetiminde fizyoterapistler eşliğinde tedavi oluyor. Ameliyatı gerekli görmüyorlar. Oyuncunun ağrıları diniyor. Ondan sonra bizim yaptığımız kontrolde bir şey gözükmüyor. Ciddi sakatlık olsa, üst düzey olsa orada çıkar. Bizde yeni transfer olduğu için kendini zorluyor, eski sakatlığının başlangıcındaki gibi ağrı hissediyor. Bunun üzerine Fransa’daki doktorları ve bizim doktorlarımızın ortak görüşü ile ameliyata karar veriliyor. Bu sakatlığın ciddiyeti üst düzey değil. Ağrı hissettiğinden çıkan bir sakatlık. Kafası rahat etsin diye ameliyat olmasına karar verdik. Bu sakatlık ile ameliyat olmadan sezonlar oynayan futbolcu arkadaşlarımız da var. Biz ameliyat ettirerek ileride doğabilecek performansına etki edebilecek ağrıların önüne geçmek istedik. Sezonun başında 1-2 maç kaçıracak. Oyuncuyla konuşup, ameliyat olsun gelsin dedik” ifadelerini kullandı.

Yazık diyorum

“Menez’in menajeri olmayan Gardi’nin adı bu haberde neden yazıldı?” diye soran Öztürk, “Haberde adı geçen bu menajer zaten arada bir çalıştığımız bir menajer. Oyuncunun temsilcisi değil. Kesinlikle kullanıyoruz, bize faydalı bir menajer. Ünlü bir menajer değil. Hep çalıştığımız bir menajer de değil. Gültekin Gencer ile Metin Korkmaz arasındaki ilişki gibi bir ilişkimiz de yok. Her transferin tek menajer üzerinde dönmesi gibi bir durumumuz da yok. Bizim affedersiniz kim olduğumuz da belli. Türkiye’nin önde gelen ailelerinden biriyiz. Menajerlerle bize değil, kulübe faydalı olsun diye çalışıyoruz. Bu menajerin adının neden bu haberin içinde geçtiğini anlamadım. Yazık diyorum.” Öztürk konuşmasını şöyle tamamladı: “Eski Başkan ibra edilmeyince yalan, yanlış haberler çıkmaya başladı. Taraftarlarımızın içi rahat olsun, güzel sezon geçireceğiz. Kombine satışlarına rağbet görüyorum. Avrupa yolunda birlik ve beraberlik istiyoruz. Dolu bir stada oynamak bizim için önemli olur.”

Ne olmuştu?

‘Skandal’ demişti
Fanatik Gazetesi, Antalyaspor’un Bordeaux’tan büyük uğraşlar vererek takıma kazandırdığı Jeremy Menez’in kasık fıtığı sakatlığı olduğu ve bunu gizlediği ortaya çıktığını iddia etmişti. Bunu da ‘Antalyaspor’da Jeremy Menez şoku!’ başlığıyla okuyucularına duyurmuştu.

Transfer ve kombinede son durum
Transfer konularına da değinen Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Transfer çalışmalarımız devam ediyor. 2-3 oyuncu daha transfer düşünüyoruz. Doğru seçimi yapmak için soluklanıyoruz. Biraz daha bekleyerek, heyecan yapmadan bütün ihtimalleri göz önüne alıp opsiyonlarımızın üstünden geçiyoruz” dedi. Kombine biletlerin satışından memnun olduğunu da sözlerine ekleyen Öztürk, “Kombine satışları iyi gidiyor. 1 hafta geçti satışa çıktıktan bu yana ve 6500 sayısını geçtik. Bu aslında geçmiş senelere göre gayet iyi bir rakam. 15 bin – 20 bin arası bir rakamı yakalamak istiyoruz. Artarak giden satışlardan memnunuz, taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Antalyaspor tarihinde bir ilk
Antalyaspor A.Ş. geçtiğimiz Cuma günü olağan genel kurul yaptı. Toplantıda eski başkan Gültekin Gencer ibra edilmezken, yönetimi ise ibra edildi. Bu olayın Antalyaspor’da bir ilk olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Öztürk, “Kongremiz bize yakışan beraberlikle tamamlandı. Eski başkan ibra edilmedi ama eski yönetim ibra edildi. Bu ibra edilmeme durumu tarihimizde ilk kez oluyor. Belki de birçok kulübün tarihi göz önüne alınırsa ilk kez oluyor. Eski başkan ile ilgili devam eden hukuki bir süreç var. Çok fazla yorum yapıp bunu bulandırmak istemiyorum” dedi. Akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ