logo

Türkiye’ye Örnek Bir Antalyaspor

Antalyaspor'un yeni yönetiminin iki özelliği var. Birincisi Türkiye'nin en genç başkanına, ikincisi ise 3 kadın yöneticisinden birine sahip olması

Antalyaspor'un 30 Haziranda işbaşına gelen yeni yönetimi, gençlere ve kadınlara verilen önemin ve güvenin en büyük göstergesi. Yönetimin ilk ve en dikkat çekici özelliği, Başkan Ali Şafak Öztürk'ün Türkiye Süper Ligi'nde yer alan kulüpler arasında en genç başkan olması. 18 Kulüp içinde 32 yaşındaki Ali Şafak Öztürk'ten sonra ikinci sırada Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ yer alıyor. Gümüşdağ 43 yaşında.

CAVCAV'IN YAŞI KADAR
Adanaspor Başkanı Bayram Akgül 46, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta 51, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu 52, Gaziantepspor Başkanı Übrahim Halil Kızıl ve Konyaspor Başkanı Ahmet Şan 53 yaşında. Süper Lig'in en yaşlı başkanı ise Gençlerbirliği başkanlık koltuğunda oturan Ülhan Cavcav, Neredeyse Ali Şafak Öztürk'un yaşı kadar başkanlığı bulunan 81 yaşındaki Cavcav, 31 yıldır başkanlığı kimseye bırakmadı.

AKINCIOĞLU TARÜHE GEÇTÜ
Antalyaspor yönetiminin bir diğer özelliği ise koltuklardan birinde bir kadın yöneticinin oturması. Galatasaray'da divan kurulu kontenjanından yönetimde yer alan Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Demircan ile Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi Saliha Kübra Kabaali'den sonra Antalyaspor yönetimindeki Nadire Konuk Akıncıoğlu, Türkiye'nin 3 kadın yöneticisinden biri oldu.

KURUCU BAŞKAN'IN KIZI
Antalyaspor Kurucu Başkanı Atilla Konuk'un kızı ve eski başkanlardan Hasan Akıncıoğlu'nun da eşi olan Nadire Akıncıoğlu, aynı zamanda Antalyaspor'un da ilk kadın yöneticisi olarak tarihe geçmiş oldu. Nadire Konuk Akıncıoğlu'nun yeni yönetimde sosyal işlerden sorumlu yönetici olması bekleniyor.

SEÇÜLEN ÜKÜ KADIN
Galatasaray yöneticisi Meral Demircan kontenjandan üye olurken Nadire Konuk Akıncıoğlu ve Saliha Kübra Kabaali seçim sonucu koltuğa oturdu.sabah akdeniz

Share
#

SENDE YORUM YAZ