logo

09 Ağustos 2017

Antalyaspor iyi yolda

Geçtiğimiz sezon Antalyaspor Altyapı Direktörlüğü’ne getirilen David Badia, ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldi. Umutlu konuşan İspanyol çalıştırıcı, “Herkes Antalyaspor’a gelmek istiyor” dedi

İyi iş çıkardık

Antalyaspor Altyapı Direktörü David Badia, insanların Antalyaspor’un yeni sistemine dahil olmak için her gün bir sürü talebin olduğunu söyledi. İlk basın mensuplarıyla bir araya gelen David Badia, “İnanılmaz şekilde insanların Antalyaspor’da oynama isteği var. Bu durumu kontrol altına alamıyoruz. Her gün her yerden oynamış oynamamış, eski futbolcuların, yöneticilerin bir sürü talebi var ve biz bu talepleri karşılayamayacak duruma geldik. Herkes Antalyaspor’un yeni sistemine dahil olmak istiyor. Bu bizim iyi iş çıkardığımızın bir işareti olabilir. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

Gençlere yol gösterecek

Barcelona Futbol Okulları’ndan geldiğini ve İspanyol kulübün dünyadaki futbol okullarının tek elden yönetildiğini dile getiren İspanyal çalıştırıcı, “Dünyadaki tüm Barcelona okullarını Barcelona tek elden yönetiyor. Barcelona akademinin çalışma metodu Barcelona’dan geliyordu. Bu şu anlama geliyordu, idman ve organizasyonlar Barcelona direktöründen geliyordu” dedi. Pilot takım Kemerspor 2003 takımına 34 yaşındaki İbrahim Dağaşan’ın transfer edilmesiyle ilgili tartışmalara da değinen David Badia, tecrübeli oyuncuların genç oyunculara yol göstereceğini dile getirdi.

Geçmişi eleştirdi

Antalyaspor’da ikinci sezonu olduğunu söyleyen David Badia, “Antalya’ya geldim ve bir aylık gözlem yaptım. Herhangi bir karar almadan Antalyaspor’da işler nasıl gidiyor ona bakmak istedim. Altyapıda bayağı eksikler vardı. Bunları adım adım değiştirmek zorundaydık. Tesislerin dışında başka yerlerde antrenman yapıyorduk. Gereğinden fazla oyuncu vardı. Aynı malzemeleri kullanmıyorduk. Takımların belli bir sistemi yoktu. Tüm altyapı için bir masör vardı. Çok zorluklar vardı. Adım adım bunları değiştiriyoruz. Değişikliklerden memnunum” diye konuştu.

Neler değişti?

Kendi döneminde yapılan değişikliklere de değinen İspanyol hoca, “Geçen sene tüm altyapı takımları içerisinde bir tane kondisyoner hocamız vardı. Şuan 6 hocamız var. Kaleci departmanı var. Onun dışında analiz departmanımız var. Geçen sezon maçlarımızı kayıt altına aldık. Bu sene buna ek olarak antrenmanları da kayıt altına alacağız. Hocalarımız maçların dışında antrenmanları da analiz edecek. 3 PPP adli departmanımız ar. Gelecekte profesyonel oyuncu olmasını beklediğimiz oyunculara bakacak departman bu. Özel oyuncuların, bireysel, psikolojik her şeyleri kontrol altında olacak” dedi. akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ