logo

Antalyaspor Küçük Bir Fenerbahçe Olma Yolunda Galiba

Yazının başlığına bakarak büyük Antalyaspor camiası kesinlikle Fenerbahçe ile kıyaslanamaz öncelikle bunun böyle bilinmesini istiyorum..

Dünkü müsabakadan başlamak gerekirse.. Maç öncesi Eto'o'ya maç saatinde antrenman programı koymak tamamen çok yanlış bir uygulama..

Artık bu saatten sonra ben Teknik Direktör Jose Morais konusunda da tereddütlerim var.. Takımı çok iyi çalıştırabilirsin ama iyi bir Teknik Adam değilsin.. Maç içerisinde oyunu okuyamaması eksik yerlere gerekli müdahaleleri yapamaması dün bir kez daha gözler önüne çıktı..

Antalyaspor'da artık inanç bitmiş, ruhsal bir çöküntü var.. Takım içerisinde gruplaşma ve kutuplaşma.. Bence hiç vakit kaybetmeden Antalyaspor Yönetiminin Portekizli Teknik adam Morais'e teşekkür edip göndermesi gerekir..

Yeni bir Teknik Direktör Antalyaspor'a şuan şart.. Kaybolan takım içerisinde birlik ve beraberliği ancak yeni gelecek olan Teknik Direktör sağlayabilir.. Benim tercihim yerli bir Teknik Adamdan yana.. Tahmin ediyorum ki Rıza Çalımbay çok kısa bir zaman sonra Antalyaspor'un başına geçecektir.. Aksi takdirde gidişatımız iyi değil..

Şimdi gelelim neden Antalyaspor küçük bir Fenerbahçe olma yolunda ilerliyorun sözüne.. Tabiki Antalyaspor camiası Fenerbahçe camisası ile kıyaslanamaz.. Bizde çok büyük bir camiayız.. Ancak Kırmızı-Beyazlı takımın genç Başkanı sevgili Ali Şafak Öztürk, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın izinde ilerliyor sanki, eğer yanlış düşünüyorsam beni aydınlatınız.. Geçtiğimiz hafta ortasında Akhisar maçı öncesi antrenman sahasında tüm futbolcuları etrafına toplayarak toplantı yapması bana göre doğru değildi.. Yanlış hatırlamıyorsam Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, çok sık futbolcular ile toplantı yapıyor.. Bu anlamda Sevgili Başkan Ali Şafak Öztürk, galiba Aziz Yıldırım'ı örnek alıyor diye düşünüyorum.. Çünkü kendiside koyu bir Fenerbahçe nede olsa… Bakın Aziz Başkan'ın tolantılardaki el kol hareketleri, bakışları, yüzündeki ifadelere ve mimiklerine.. Tıpkısını Ali Şafak Öztürk Başkan yapıyor… Geçmiş dönemleri hatırlayalım, kötü giden Fenerbahçe'ye önce ilk neşteri Aziz Başkan vururdu.. Antalya'da da ilk neşteri AliŞafak Öztürk vuruyor.. Son söz olarak Antalyaspor'un üzerinde kara bulutlar dolaşıyor.. Bir an önce bu bulutların dağılması için Yönetimin elini çabuk tutması gerekiyor.. Aksi takdirde böyle giderse daha çok puan kayıpları yaşarız.. (Mehmet Çelik / Gazeteci ve Spor Yazarı)

Share
#

SENDE YORUM YAZ