logo

Antalyaspor’da biri imzaladı diğeri gitti

Antalyaspor, iç transferde ilk imzayı Yekta Kurtuluş’la attı. Maaşında indirime giden 32 yaşındaki futbolcu, Kırmızı-Beyazlılarla 2+1 yıllık sözleşme yeniledi.

Zor bir sezonu geride bırakan ve ligde kalmayı garantileyen Antalyaspor, iç transferde çalışmalara başladı. Sözleşmesi tamamlanan 10 futbolcusuyla görüşen Kırmızı-Beyazlılar, ilk imzayı Yekta Kurtuluş’la attı. Emre Güral’la presip anlaşmasına varan, Deniz Kadah’la ise orta yol bulamayan Antalyaspor, ücretinde indirime giden Yekta Kurtuluş’la 2+1 yıllık sözleşme yeniledi.

Mali anlamda tarihinin en zor dönemini geçiren Antalyaspor’da futbolcular resmen kazan kaldırdı. Sezon içerisinde alacakları ödenmemesi gerekçesiyle antrenman boykotuna da giden futbolcular, takımda kalmaya sıcak bakmazken, ilk şok satılarak bonservis bedeli beklenen Fransız futbolcu William Vainqueur’dan geldi. 3 maaş ve 3 prim alacağı bulunan futbolcular arasında yer alan başarılı futbolcu, sözleşmesini tek taraflı fesih etme hakkını elde ederek serbest kaldı. Gelecek sezon Antalyaspor’da kalmayı düşünmeyen başarılı futbolcu için Avrupa’dan 4-5 kulübün transfer için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Diğer futbolcular da rahatsız
Antalyaspor’da forma giyen diğer futbolcuların da Vainqueur gibi alacaklarının ödenmemesi sebebiyle rahatsız olduğu ve takımdan ayrılmayı düşündüğü de gelen haberler arasında yer aldı. Kırmızı-Beyazlı yönetimin, Mayıs sonunda tüm alacakların ödeneceği sözünü verdiği, ancak bu sözün tutulamayacağını futbolculara duyurduğu ifade edildi.

Devre arasında da serbest kalmıştı
Fransız futbolcu, devre arası transfer döneminde de alacakları gerekçesiyle sözleşmesini fesih hakkını elde etmişti. Transfer sezonunun kapanmasına dakikalar kala bu hakkını kullanmaktan vazgeçirilen Vainqueur’ün, Galatasaray’ın kapısından döndüğü de gelen haberler arasında yer aldı.

Fatih Terim’in kadrosunda görmek istediği Fransız futbolcu için devre giren Hamza Hamzaoğlu’nun, Terim’le görüşerek transferden vazgeçmesini istediği ve bu konuda anlaştıkları da dikkat çeken detay olarak göze çarptı.

Hamza Hamzaoğlu da mali sebeplerden ayrıldı
Öte yandan Antalyaspor’la yollarını ayıran Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu da mali sebeplerde dolayı takımla ilişkisini kesmişti. Futbolcuların alacaklarının ödenmemesinden rahatsız olduğu ifade edilen Hamzaoğlu’nun bu sebeple devam etmek istemediği belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ