logo

Antalyaspor’da Feda demesi gereken biri varsa önce Ali Şafak Öztürk demeli

Evet herkesin dilinde bu Antalyaspor’un durumu ne olacak konusu.. Bir de sosyal medya da vah tüh Antalyaspor küme düştü yaygarası.. Ha bir de şu lanet olacası siyaset.. İzmir marşı, İstiklal Marşı, Mehter marşı falan filan.. Arkadaşlar durumlar vahim Antalyaspor Mersin İdmanyurdu olma yolunda EMİN adımlar ilerleyeme devam ediyor.. Şimdi bazılarınız diyecek eyyy Mehmet Çelik bugüne kadar neden sustun diyenlere.. Ben Antalyaspor için sustum.. İyi giden bir Antalyaspor eleştirilir mi veya kötü giden bir Antalyaspor eleştirilir mi.. Sezon içerisinde ben Antalyaspor’un kötü oynadığı maçlarda gerekli eleştirileri yaparım.. Ama yanlış transfer ve yanlış ekonomi politikasını ise lig bittikten sonra eleştiririm..

Son günlerde bakıyorum da herkes hummualı bir şekilde Antalyaspor’a Feda sözünü beyinlerde aşılamanın peşinde saygı duyarım.. Ama ben önce şunu söylemek isterim.. Feda demesi gereken biri varsa eski Başkan Ali Şafak Öztürk ve yönetiminde yer alan bazı isimler demeli.. Haaa Ali Şafak Öztürk, takımın forması üzerinde bulunan otelinin isminin kaldırılıp başka bir reklam alınması yönünde feda olsun dedi.. Eyvallah…

Peki bu kadar borç nasıl yapıldı.. Antalyaspor’u bu durumlara düşürenler tek tek hesap vermeli.. Kendi şirketlerinizde ki gibi mali disiplin sağlamadınız.. Örneğin 30 Bin TL’ye çalışan Genel Koordinatör diye getirdiğiniz Oya hanım şuan eski yönetici Emin Hesapçıoğlu’nun şirketinde 6 bin TL’ye çalışıyor..

Hadi şimdi burada da verin 30 Bin TL.. Veremezsiniz şirket hesaplarınız alt üst olur.. Şimdi Antalyaspor’un hesapları altüst olmuş durumda koyduğunuz temlik Antalyaspor’un elini kolunu bağlıyor.. Antalyaspor’u yanlış yönettiniz hoyratça paraları gereksiz insanlara verdiniz.. Örnek mi.. Nasri, Menez, Kenan Horiç, Renney, Sandro, Teknik Direktör Leonardo, Altyapının başındaki adam David, sanıyorum ismi Alfonso olan biri.. Bunlardan hangisi Antalyaspor’a bir gram faydası oldu..

Aldıkları paraları hesap etseniz kim bilir kaç milyon EURO.. İşte Antalyaspor’un çöpe giden paraların büyük bir kısmı.. Sezon başı neredeyse bedavaya gelen Kasımpaşalı Trezeguet gibi futbolcuları istemediniz şimdi adamın değeri 7 Milyon EURO.. Yine söylüyorum ve her zaman da söylemeye devam edeceğim feda demesi gereken bir varsa önce eski Başkan Ali Şafak Öztürk diyecek..

Son olarak şunu söylemek istiyorum.. Mevcut Cihan Bulut ve Yöneticilerini bırakalım suçlamayı.. Bu kadar borcu kimler nasıl yaptı bunların peşine düşelim.. Gerçi kim ne kadar kimin peşine düşer buda düşündürücü aslında ama ben bu yönetimi kimsenin suçlamaya hakkı yok.. Adamların kucaklarına pimi çekilmiş bombayı giden Hesapsızlar bırakıp gitti.. Şimdi ise bu yönetim Antalyaspor gerek sportif gerekse mali yönden disipline etmeye çalışıyor..

Bana göre yönetim Trabzonspor modelini uygulamalı gelecek vaad eden koşan sahada basmadık yer bırakmayan tabiricaiz ise aç futbolcular ile yolumuza devam etmeliyiz.. Bırakın kaşarlanmış futbolcuları, egosu tavan yapmış hocaları.. Özümüze dönmeliyiz..

Antalyaspor iyi oldu mu herkes yanında olur önemli olan bu kötü günlerde Antalyaspor’un yanında yer alabilmek, önemli olan bu zorlu süreçte yönetime destek olabilmek.. Bakın örneklerine.. Göztepe amatöre kadar düştü.. Taraftarı yalnız bıraktı mı, kimse karşılık beklemeden herkes ceplerinden küçük de olsa katkı sağladılar bilmem anlatabildim mi.. Şimdi Göztepe nerede Süper Lig’de.. Alın size bir örnek daha 2013 yılında kurulan ve dün 1.Lig’e yükselen Afyonspor’a bir bakın kadrosunda yıllarca yan yana oynamış ve bu işe inanmış gençler ile şampiyon oldular.. Kadrolarında Bal Liginden buyana oynayan oyuncular var.. Sanıyorum bu kadar örnekler yeter..

Şimdi herkes şapkasını çıkarsın ve önüne koysun.. Eğer bu takım sırasıyla Amatöre kadar düşerse arkasından deplasmanlara gidecek 100 kişiyi bile bulamaz.. Biz ne Göztepe gibi oluruz, ne de Kocaelispor camiası gibi.. Kimse kusura bakmasın ve bana kimse kızmasın.. Şunu son söz olarak söylüyorum.. Mersin İdmanyurdu’nun düştüğü bu duruma bu takımı düşürmeyeceğiz ben kendi adıma ve üzerime ne görev düşüyorsa yapmaya hazırım.. Mehmet Çelik, sen tarafsın diyenlere söylüyorum evet ben tarafım ama Antalyaspor’un tarafındayım çünkü ben Antalyalıyım..

Share
#

SENDE YORUM YAZ