logo

Antalyaspor’da neler oluyor?

Antalyaspor Asbaşkanı Bora Terzioğlu ve yönetim kurulu üyesi Ziya Erbaş istifa ederken, Başkan Ali Şafak Öztürk’ün babası Fikret Öztürk’ün ise dernek ve vakıf başkanlığı için hazırlık yaptığı öğrenildi

Spor Toto Süper Ligi 45 puan ve 7. sırada tamamlayan Antalyaspor’da hareketli günler başladı. Yönetimsel anlamda sıkıntıların yaşandığı kırmızı beyazlı camia, yönetim kurulu üyelerinin istifaları ile adeta sarsıldı. Yönetim kurulunun ağır topları olarak nitelendirilen Asbaşkan Bora Terzioğlu ve yönetici Ziya Erbaş Antalyaspor yönetiminden istifa etti. Önümüzdeki günlerde bazı yöneticilerin daha yönetim kurulundan istifa edeceği öğrenildi. Diğer yandan Antalyaspor başkanı Ali Şafak Öztürk’ün babası Fikret Öztürk’ün ise dernek ve vakıf başkanlığı için hazırlık yaptığı ve genel kurulda aday olacağı öğrenildi.

ZİYA ERBAŞ’IN İSTİFASI

Antalyaspor yönetim kurulu üyesi Ziya Erbaş’ın istifasının ardındaki nedenin Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kuruluna Hasan Akıncıoğlu’nun girmesi ve kulüp çalışanı Servet Çavuşoğlu’nun ise TFF delegesi olarak gönderilmesi olduğu öğrenildi. Ziya Erbaş’ın yakın çevresine istifa nedenini “Hasan Akıncıoğlu, Antalyaspor başkanlığından istifa etmesinin ardından bir daha kırmızı beyazlı kulübün hiçbir maçına gelmedi. Kulüpte bir lira alacağını bırakmadı. Camia ne zaman başkansız kalsa, kulübün borcundan dolayı elini taşın altına koymaktan hep çekindi, başkan olmamak için gizlendi. Antalya’dan TFF yönetim kurulu üyeliğine bir isim gönderilecekse bu isim Hasan Akıncıoğlu olmamalıydı. Ayrıca bir kulüp çalışanının TFF delegesi olarak gönderilmesi, tüm yönetim kurulu üyelerine büyük bir ayıptır. Antalya’da bu görevi yerine getirebilecek başka bir isim kalmadı mı?” dediği öğrenildi.

BORA TERZİOĞLU HUZURSUZDU

Antalyaspor asbaşkanı olan ve aynı zamanda Öztürk ailesinin avukatlığını yapan Bora Terzioğlu’nun istifa etmesinin nedeni ise biraz farklı. Bora Terzioğlu, yönetim içerisindeki muhalif yapısı ile biliniyordu. Yapılan yanlışları yönetim kurulu toplantılarında dile getirmesi, yönetim içerisinde bazı isimleri rahatsız etti. Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün’ün yapmış olduğu basın toplantılarından yönetim kurulu üyelerinin haberdar edilmemesi ve son olarak da basın sözcüsü Süğlün’ün kamuoyuna “Ligi 5. sırada bitirmek istiyoruz, hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak” şeklindeki açıklamasının ardından bir gün sonra TFF’nin Antalyaspor’un UEFA lisansı alamadığını açıklaması, yönetim içerisinde tartışmaya neden oldu. Basın sözcüsü Süğlün’ün sezon başından beri kamuoyuna özellikle hedef konusunda yapmış olduğu çelişkili açıklamalar, eleştiri konusu olurken, son yapılan Avrupa açıklaması ise işin tuzu biberi oldu.

BABA ÖZTÜRK’TEN 35 MİLYON TL

Antalyaspor yönetiminde istifalar yaşanırken, diğer yandan futbolcu alacakları da başkan Ali Şafak Öztürk’ün babası Fikret Öztürk tarafından kapatıldı. Aylardır maaşlarını alamayan futbolculara, ödeme sözü lig sonunda verilmişti. Liglerin sona ermesinin ardından ödeme bekleyen futbolculara maaş ödemesi, Fikret Öztürk tarafından yapıldı. Fikret Öztürk futbolculara yaklaşık 35 milyon TL kendi kişisel hesabından ödeme yaptı.

BAŞKANLIĞA HAZIRLANIYOR

Fikret Öztürk’ün ayrıca önümüzdeki günlerde yapılacak olan dernek başkanlığı için hazırlık yaptığı öğrenildi. Dernek başkanlığı için liste hazırlığı yapan Fikret Öztürk’ün, önce dernek başkanı, sonrasında ise vakıf başkanı olmayı planladığı öğrenildi. Anonim şirket başkanlığı için Fikret Öztürk’ün herhangi bir düşüncesinin olmadığı öğrenilen, dernek yönetimi için ise iş dünyası, turizmciler, spor camiasını da içerisinde bulunduran güçlü bir liste yapmaya çalıştığı ve bir çok isim ile görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

CAMİADA ELEŞTİRİ

Antalyaspor camiasında ise Fikret Öztürk’ün dernek ve vakıf başkanı, oğlu Ali Şafak Öztürk’ün ise Anonim şirket başkanı olmasının, doğru olmayacağı dillendirilmeye başlandı. Camianın önde gelen isimlerinde; ‘Antalyaspor Kulübü Derneği, yıllardır anonim şirketi denetleyen bir mekanizmadır. Kulüp Öztürk ailesi tarafından yönetiliyor ve kulüpte; yönetim kurulu üyeleri dahi alınan kararlardan habersiz iken, Fikret Öztürk’ün dernek ve vakıf başkanı olması halinde Antalyaspor Kulübü tamamıyla Öztürk ailesinin kontrolüne geçecektir. Bu durumda derneğin de fonksiyonu kalmayacaktır’ görüşü hakim… hürses

Share
#

SENDE YORUM YAZ