logo

Antalyaspor’da Revizyon Başlıyor

Yabancı oyuncu sayısı fazla olan Antalyaspor Türk oyuncuya döndü. Devre arasında bazı yabancılar gidecek, başta yerli olmak üzere kanatlara yeni takviye yapılacak.


Antalyaspor'da sezon başında kadroda düşünülmediği için lisans çıkarılmayan Can Arat, Şahin Aygüneş, Ahmet Aras, Kadir Bekmezci, Raish Mbolhi, Abdel Diarra ve Lamine Diarra, teknik direktörlük görevine Rıza Çalımbay'ın gelmesinin ardından Hasan Subaşı Tesisleri'nde takımdan ayrı antrenörleri eşliğinde çalışmalara başladı. Ara transfer döneminde bu oyunculardan 1 ya da 2'sini takıma dahil etmeyi planlayan Çalımbay, 7 futbolcuyu takibe aldı.

 

YOL GÖRÜNDÜ
Kadrodaki yabancı futbolcu sayısının fazlalığına dikkati çeken Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, tüm futbolcuların devre arasına kadar değerlendirileceğini ve Çalımbay'ın talebi doğrultusunda bazı oyuncularla yolların ayrılabileceğini söyledi. Kadro dışındaki futbolculardan bazılarının Çalımbay'ın takibinde olduğunu aktaran Öztürk, futbolcuların Antalyaspor'a katkı sağlamak için performans sergilemesi gerektiğini söyledi.

 

KADRO SIKINTISI VAR
Teknik Direktör Rıza Çalımbay Radyospor'a yaptığı açıklamada; "Antalyaspor'un kadrosu fena değil ama yeterli de değil. Alternatifli bir kadrosu yok. Fizik olarak çok çalışmamız gerekiyor. Devre arasında kesinlikle transfer şart. Antalyaspor yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten güzel işler yapıyorlar. Sadece Antalyaspor'un bugünü değil yarınını düşünerek projeler üretiyorlar. Bütün yardımcılarım yurtdışında. Ben de görüşmelerime devam ediyorum. Sağ ve sol kanatta gerçek mevkileri olmadığı halde Danilo ile Motta'yı oynatmak zorunda kalıyoruz. Sağ ve sol kanat mevkilerine devre arasında takviyemiz olacak" açıklamasını yaptı. Kadroyu kendisinin oluşturmadığını hatırlatan Çalımbay, "Bunun sıkıntısını yaşıyorum" ifadelerini kullandı.sabah akdeniz

Share
#

SENDE YORUM YAZ