logo

Antalyaspor’un yeni Başkanı Cihan Bulut

Antalyaspor’da merakla beklenen yeni başkan belli oldu. Çarşamba günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurula başkan adayı olarak Cihan Bulut’un gireceği ve büyük olasılıkla tek aday olarak koltuğa oturacağı öğrenildi.

Ali Şafak Öztürk’ün 11 Aralık Pazartesi günü görevinden istifa etmesinin ardından merakla beklenen Antalyaspor’un yeni başkanı belli oldu. Başkanlık için pek çok isim konuşulurken, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yapacağı hamle merak ediliyordu. Bugün düzenlenen Antalyaspor Kulübü Divan Kurulu toplantısında 10 Ocak Çarşamba günü yapılacak olağanüstü genel kurulda Cihan Bulut’un tek aday olacağı öğrenildi.

Daha önce 2004 ve 2005 yıllarında da Antalyaspor’da başkanlık görevini üstlenen Cihan Bulut’un, 10 Ocak 2018 itibariyle 13 sene sonra tekrar koltuğa oturması bekleniyor.

Basına kapalı olarak düzenlenen Divan Kurulu’nda konuşan Cihan Bulut, “Bana gösterdiğiniz tevaccüh için teşekkür ederim, hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Bu görevi layık gördüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, “Başkanlıkla ilgili olarak birçok girişimde bulundum. Birçok kişiyle görüştüm, ikna edilmeye yakın bir tek Cihan Bulut kardeşim vardı” diye konuştu.

Kırmızı-Beyazlılarda eski Başkan Ali Şafak Öztürk de, “İcralar ve acil ödenmesi gereken geçmiş borcun kapanması için 200 milyon TL’lik kredi çektik. Kulüp olarak böyle büyük krediyi çekmemiz mümkün değildi, biz de ailemizi kefil olarak göstererek bu krediyi çektik. Doğru insan ve doğru yönetim göreve gelirse biz de bu alacağımızı öteleriz, Antalyaspor’a yardımcı oluruz” ifadelerine yer verdi. turkfutbol

Share
#

SENDE YORUM YAZ