logo

Arsa ve Sponsorluk anlaşmasına talip çıkmadı

Antalyaspor Kulübü Derneği bugün satışa çıkardığı bin 850 metrekarelik arsa ve sponsorluk hakkı ihalesi, teklif gelmediği için yapılamadı.
Ziya Erbaş, Hakan İrban, Zafer Şerbetçioğlu, Mustafa Türker ve Mehmet Çelik’ten oluşan ihale komisyonu, Antalyaspor Hasan Subaşı Tesislerinde saat 14.30’a kadar teklif gelmemesi üzerine basın toplantısı düzenledi.
İhale Komisyonu Başkanı Ziya Erbaş açıklamasında, “Mülkiyeti Derneğimize ait tapuda, Muratpaşa İlçesi 13022 ada no’lu parselde kayıtlı 1850 metrekare arsanın mülkiyetinin satışı ve ayrıca sponsorluk sözleşmesi şeklinde düzenlenen ve tüm yerel gazeteler ile bazı ulusal gazetelerde duyurusu yapılmış olan şartname kapsamında bir teklif ulaşmadığı için ve ayrıca Derneğimiz 2886 sayılı İhale Kanunu’na da tabii olmadığı için, Antalyasporumuzun menfaatleri dikkate alınarak daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere komisyonumuz toplantısına son vermiştir” dedi.
Basın mensuplarının sorusu üzerine Ziya Erbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “İhale tarihi, seçim döneminden hemen sonraya rastladığı için iş adamlarının bu kısa sürede karar vermekte zorlandıklarını ve karar veremediklerini düşünüyoruz. Çünkü satışa çıkardığımız taşınmaz mevkii ve sponsorluk hakkı ticari anlamda çok değerli. İşin bundan sonrasında pazarlık usulü satmayı planlıyoruz. Bu taşınmaza ve değerli sponsorluk hakkımıza taliplilerin çıkacağına inanıyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ