logo

Bu Maçın Telafisi Yok

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, telafisi olmayan maçlar oynayacaklarını belirterek, "Çaykur Rizespor maçı da öyle bir maç. Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Tek hedefimiz kazanmak" dedi.


Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, pazartesi günü sahasında oynayacağı Çaykur Rizespor maçı hazırlıklarına devam etti. Hasan Subaşı Tesisleri'ndeki antrenmanda kırmızı beyazlılar, koşunun ardından pas çalışması ile çift kale maç yaptı.

 

BU MAÇLARIN TELAFÜSÜ YOK
Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, zor bir süreçte takımın başına geldiklerini söyledi. Deneyimli teknik adam Çalımbay, "Tabi ki zor bir süreçte geldik, biz bunun farkındayız. Bu bizi korkutmuyor. Ama şu da bir gerçek ki telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Ç. Rizespor maçı da öyle bir maç. Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Tek hedefimiz de kazanmak. Takımıma, taraftarımıza güveniyorum. Yönetimimiz gerçekten mükemmel bir yönetim. Her türlü imkanı sağlıyorlar. Bizim buradaki tek şeyimiz bu süreci iyi bir şekilde atlatmamız. Bu durumu iyi bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Tabi gelmemiz daha kısa bir süre oldu" dedi.
Antalyaspor'a kısa süre önce göreve geldiğini ve takımı tanımasının zaman alacağına değinen Çalımbay, şunları söyledi:

 

HÜÇBÜR MAÇ KOLAY DEĞÜL
"Bunları bir mazeret olarak göstermiyoruz. Tek önemli olan Çaykur Rizespor maçını kazanmak. Başka düşüncemiz yok. Arkadaşlarımızı tanıdıktan sonra her türlü oyun sistemimizi gerçekleştireceğiz. Onun için şu andaki tek düşüncemiz kendi sahamız ve taraftarımız önünde oynayacağımız ilk maçı kazanmak. Hiç bir maç kolay olmayacak. Bu maçta bizim için önemli olan taraftar. Takımımıza destek verirsek, onların desteğiyle alnımızın akıyla bu maçtan çıkacağız."

 

ZAMANA ÜHTÜYACIMIZ VAR
Takımda yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı burada olduklarını belirten Rıza Çalımbay, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Takım çok iyi olsa, her şey iyi olsa bizim buraya gelmemize gerek yok. Aynı şekilde devam ederdi. Sıkıntıları biliyoruz. Kısa sürede çözüm bulmamız çok zor. Bu da biraz zaman alacak. Buradaki en büyük sıkıntımız zaman. Zamanımız yok. Görüyorsunuz en kritik maça çıkıyoruz. Zamanla bütün sorunların hepsini düzelteceğiz inşallah."
Antalyaspor'un oynadığı maçlarda çoğunlukla karşılaşmanın ikinci yarısında kalesinde gol gördüğünün hatırlatılması üzerine Çalımbay, zamanla her soruna çözüm bulacaklarını, bunun da zaman alacağını söyledi.gazetebir

Share
#

SENDE YORUM YAZ