logo

Bülent Korkmaz: Antalyaspor için şuanda ortada bir başarı yok

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Antalyaspor için şuanda ortada bir başarı yok. Ben bunu kabul etmiyorum. Başarı yılsonunda belli olur. Şuanda doğru gidiyoruz. Güvenli bir şekilde gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Atilla Konuk Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında 27 Ekim Cumartesi günü Trabzonspor ile oynanacak maçı değerlendirdi. Basın toplantısına geçen hafta 1-0 kazanılan Alanyaspor maçı değerlendirmesi ile başlayan Korkmaz, “Geçen hafta deplasmanda kazandığımız ve gerçekten hayran olduğum bir taraftar grubumuz vardı. Belki de galibiyet fitilini onlar ateşledi. Onlara tekrardan teşekkür ederim. Bu hafta için çalışmalarımızı devam ettirdik. Dün alt yapıda bizim beğendiğimiz gelişme kaydedecek, oyuncu grubu ile A takımımızda oynayan bazı oyuncularımız ile bir maç yaptırdık. Alt yapıdaki göremediğimiz oyuncuları görme şansımız oldu. Oynamayan oyuncuların ve sakat olan oyuncularımız için iyi oldu. Bu şekilde devam edeceğiz. Trabzonspor’un çok yetenekli oyuncuları var. Genç ve dinamik oyunculara sahipler. Ne kadar artı yönleri varsa eksi yönleri de var. Analizlerimiz devam ediyor. Ona göre çalışmalarımızda taktikler yapıyoruz. Şuan için her şey iyi gidiyor. Sakat oyuncularımıza ekstra antrenman yaptırıyoruz.” açıklamasını yaptı.
“Şuanda ortada bir başarı yok.”
Trabzonspor maçını da değerlendiren Korkmaz, “Herkesin performansı artmak zorunda. En önemlisi Cumartesi oynayacağımız maçta kazanmamız gerekiyor. Daha güvenilir noktalara gelmiş olacağız. Bunda en büyük katkı, taraftarımızın. Onların desteği ile istediğimiz sonucu elde ederiz. Alanyaspor karşılaşmasında ilk yarıda istediğimiz oyunu oynadık. İkinci yarıda topun sahibi olamadık. 10 kişi kaldıktan sonrada böyle oldu. Oyuncularımıza topun daha fazla bizde kalması gerektiğini söylüyoruz. Sonuca baktığımız zaman sonucu aldık. Önemli olan da sonucu almak. Son üç maçta bunu başardık. Pozisyon bazen hata yapmanıza neden olur. Bunlar olacak. Topun bizde kalması gerekir. Sezon başında Antalyaspor için düşecek ilk takım diye bakılıyordu. Bunu ben düşünmedim. Bunu düşünmesi saçmalık. Bizim planlarımızda bu yılı bu zor süreci atlatabilmektir. Yeni bir başkanımız geldi. O zaman da bunu söyledik. Bizim amacımız bu süreci doğru biçimde atlatmaktır. Şuanda ortada bir başarı yok. Ben bunu kabul etmiyorum. Başarı yılsonunda belli olur. Şuanda doğru gidiyoruz. Güvenli bir şekilde gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Antalyaspor’un Lig’de bulunduğu alanın da değerlendiren Korkmaz, “Her zaman geçmişi unutup, hep önümüzdeki maçlara odaklanmamız gerekir. Bizim hedefimizde yukarılara oynamak yok. Bizim bu seneyi doğru geçirmemiz gerekir. Gelecek yıllarda iyi bir yerde olmak için bu seneyi atlamamız gerekir.” açıklamasında bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ