logo

Bunun Adı Çifte Standart

Antalyaspor camiası TFF'ye ateş püskürüyor. Federasyon saha olayları nedeniyle Antalyaspor'a seyircisiz oynama cezası verirken, aynı durumu yaşayan Konyaspor'u ise sadece 15 bin TL ile cezalandırdı.

 

PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Antalyaspor'a ceza verme konusunda hayli cömert davrandığı görülüyor. Ligin ikinci haftasında Alanyaspor'un sahası bakımda olduğu için Antalya'da oynanan Aytemiz Alanyaspor-Antalyaspor arasındaki maçın son bölümünde taraftarlar arasında kavga çıkmıştı. Misafir takım tribünlerinde yer alan Antalyasporlu taraftarlar, önce kendi aralarında, sonra da polisle çatışmıştı. Küçük bir grubun çıkardığı bu olaylardan sonra Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen kırmızı beyazlı takıma bir maç seyircisiz ve 50 bin TL para cezası verildi.

 

Madde aynı, ceza ayrı

Cezaya itiraz eden Antalyaspor'da taraftarlar da ayaklandı. Küçük bir gurubun çıkardığı ve Passolig kartlarından rahatlıkla olay çıkaran kişilerin tespit edilebilmesine rağmen verilen bu cezayı çifte standart olarak yorumlayan kırmızı beyazlı futbolseverler, Futbol Federasyonu'nu mail yağmuruna tuttu. Aynı haftada Atiker Konyaspor-Beşiktaş arasında oynanan maçta da saha olayları çıkmış, PFDK'ya sevk edilen Konya temsilcisine üstelik de aynı maddeden sadece 15 bin TL ceza verilmesi tepkileri bir kat daha arttırdı. Antalyaspor camiası, TFF'yi göreve çağırarak kararını yeniden gözden geçirmesini istedi.akdeniz manşet

Share
#

SENDE YORUM YAZ