logo

Çalımbay’Dan Övgü

Devre arasında 4-5 oyuncuyla kadrolarını güçlendireceklerini belirten Teknik Direktör Rıza Çalımbay, "Antalyaspor gerçekten iyi bir yönetimi sahip. Eto'o da ismine layık bir oyuncu" dedi


3 görüşmeden sonra

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Lig TV'ye açıklamalarda bulundu. Antalyaspor'a geliş sürecini anlatan deneyimli çalıştırıcı Rıza Çalımbay, "Kasımpaşa'dan bir süre sonra Antalyaspor'dan 3 defa teklif geldi ve kabul etmedim. Babamı kaybettiğim için çalışacak durumda olmadığımı söyledim. Onlar çok ısrarcı oldular. 3 görüşmeden sonra da görüştük ve anlaştık. Antalyaspor gerçekten iyi bir yönetimi sahip" dedi.

 

Bir kriz vardı….

Deneyimli teknik adam, "Göreve başladığımda Antalyaspor'da bir kriz vardı ve onu yönetmek gerekiyordu. Daha önce Eskişehirspor, Sivasspor, Denizlispor ve Mersin'de de sıkıntılar yaşamıştık. Bunları ben gördüm ve orada yapılacak şeyin de oyunculara güven olması gerektiğini gördüm. Oyuncuları da yüzeysel tanıyordum. Takımda da sonra da değişiklim yaptım. Başta Eto'o olmak üzere herkes mükemmel çalışıyor" şeklinde konuştu.

 

Üsmine layık bir oyuncu

Eto'o'nun çok iyi bir profesyonel olduğunu belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Futbolu benim kadar seven biri daha gördüm. O da Samuel Eto'o. Geçen gün de onunla görüştüm ‘ben futbolu çok seviyorum ve her şeyimi veririm' dedi. Çok çalışıyor, örnek ve profesyonel bir futbolcu. Herkesin dışarıdan anlattığı gibi disiplinsiz bir oyuncu değil. Hiç sorun yaşamadık. Eto'o, ismine layık bir oyuncu" ifadesini kullandı.

 

4-5 tane takviye yapacağız

Devre arasından sonra ligde çekişmenin artacağını ve takviye yapacaklarını belirten Çalımbay, "Galatasaray'ın 2. yarı itibariyle çıkış yapacağını düşünüyorum. Beşiktaş'ın da kadrosu çok iyi ikinci yarı çok çekişmeli olacak. Mutlaka 4-5 tane takviye yapmamız gerekiyor. Hepsi yerli istiyoruz ama imkan yok gibi görünüyor. Forvet, orta saha gibi takviyeler düşünüyoruz. Çok iyi alternatifli olmamız gerekiyor" diye konuştu.akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ