logo

Çalımbay Çağrıyı Yaptı: Vakit Kenetlenme Vakti

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yönetimi ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay,Gençlerbirliği maçı öncesi taraftara maça gelme konusunda çağrı yaparak birlik mesajı verdi. Çalımbay, "Gençlerbirliği maçı bizim için çok önemli. Taraftarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var" dedi.

 

BAŞKANDAN TARAFTARA ÇAĞRI
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ile yönetim kurulu üyeleri Emin Altıner ve Salih Peker, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda gazetecilerle bir araya geldi. Ligde alınan kötü sonuçların ardından Kayserispor galibiyetiyle moral bulan Antalyaspor'da, Gençlerbirliği karşılaşmasında tribünlerin nasıl doldurulacağı masaya yatırıldı. Bu noktada gazetecilerden fikir ve öneri de alan yöneticiler, kısa ve uzun vadede yapılması gerekenleri not aldı.

 

GENÇLERBÜRLÜĞÜ MAÇINDA PAROLA 3 PUAN
Şehirde Antalyasporlu bilincinin oluşturulması gerektiğini vurgulayan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Gençlerbirliği karşılaşmasında taraftarın tribünleri doldurmasını istedi. Öztürk, takımın galip gelememe psikolojisini üzerinden attığını belirterek, Gençlerbirliği maçının kazanılacağına inandığını belirtti. Ayrıca Kayseri maçının dönüm olarak gördüklerini belirten Öztürk, Gençlerbirliği maçının kazanılmasıyla birlikte Kayseri galibiyetinin taçlandırılacağını ifade etti.

 

ŞÜMDÜ BÜRLÜK, BERABERLÜK ZAMANI
Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını cevaplayan Çalımbay, "Ligde kalan 7 maçımız çok önemli özellikle bu hafta içerde oynayacağımız Gençlerbirliği maçından mutlak 3 puan almalıyız. Çaykur Rizespor maçında, Beşiktaş maçının ilk yarısında çok iyi oynadık. Kayserispor maçı da hem mücadele hem de oyun olarak iyiydik. Sadece son 10 dakikaya kadar. Üyi oyunumuzu skora yansıtamıyorduk, bu maçta onu yaptık. Bir galibiyetle her şey bitmiyor. Üstümüzdeki çok büyük bir yükü attık. Bütün oyuncularımız sıkıntılıydı. Kayseri maçının son 10 dakikasında bu galip gelme stresinden dolayı sıkıntı yaşadık. Geriye çekildik. Biz istemedik. Ama galip gelmeyi bildik" şeklinde konuştu.

 

"ÜÇERDEKÜ MAÇLARI MUTLAKA ALMALIYIZ
Üçerde oynanacak olan maçları mutlaka kazanmaları gerektiğini ifade eden Çalımbay, "Kupayı da sayarsak 3 maç deplasman oluyor. Bu haftaki galibiyet o nedenle anlamlı bir galibiyetti. Ama bizim işimiz şimdi başlıyor. Her maçımız final ve telafisi olmayan maçlar. Kaybedeceğimiz her puanla biraz daha geriye düşeceğimizin farkındayız. Onun için 7 maçımız var. Bunların hepsinin telafisi yok ve final maçlarıdır. Bizim şu andan itibaren taraftara ihtiyacımız var. En önemli şey bu. 4 maçımız içeride. Bu 4 maçı çok iyi şekilde bitirmek istiyorsak bir kere taraftarımızın bizi desteklemesi gerekiyor. Öyle bir konuma geldik ki maçları kazanmak zorundayız" diye konuştu.

 

"TÜM MAÇLARIMIZ FÜNAL NÜTELÜĞÜNDE"
Takımın kapasitesinin üzerinde mücadele ettiğini vurgulayan Çalımbay, "Biraz alternatif sıkıntısı da yaşıyoruz. Artık mazeretin yeri yok. Kalan 7 maçı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Özellikle de kendi sahamızda oynayacağımız 4 maç en önemli nokta. Biz bu maçları kazanmak istiyorsak ne olursa olsun taraftarın maç sonuna kadar takımımızı desteklemesi gerekiyor. Biz iyi bir takımız. Oyunun kaderini değiştirecek oyuncularımız var. Bundan önce sadece bir güvensizlik vardı. Çünkü istediğimiz sonuçlar olmuyordu. Taraftarlarımızı Gençlerbirliği maçında tribüne bekliyoruz. Bu maç kazanmamız gereken en önemli maçlardan bir tanesi. Bu 7 maçı en iyi şekilde atlatmalıyız. Bu maçlar final gibi maçlar. Devre arasında çok iyi duruma geleceğiz" dedi.gazetebir

Share
#

SENDE YORUM YAZ