logo

Çalımbay Iksiri

Antalyaspor'un bu sezon tüm maçlarda 90 dakika boyunca oynayan tek futbolcusu konumundaki Celustka takımın başarısını, ‘Rıza Hoca'nın iksiri' ifadesiyle özetledi.


Spor Toto Süper Lig'de son 13 haftada 13 basamak birden yükselerek 5'inciliğe yerleşen Antalyaspor'da futbolcuların da birbirlerine olan inancı artıyor. Takımın 19 maçında da sahaya ilk 11'de çıkıp tamamında 90 dakika oynayan tek futbolcusu Ondrej Celustka bu değişimi saha içinde yaşayan tek isim. Celustka, gösterdikleri başarıda ana faktörün Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın takıma verdiği güven olduğunu söyledi.

 

GECE VE GÜNDÜZ GÜBÜ
Çek futbolcu, Rıza Çalımbay'ın gelişinin ardından takımın ideal 11'ine kavuştuğunu belirterek, "Futbolcu için de takım için de temel şey, hocasından güven almaktır. Hoca bize güvendi, şans verdi ve biz de bu şansı iyi kullandık. Artık ideal 11'imizi bulduk ve istikrarı yakaladık" dedi. "Morais ve Çalımbay'la geçirdiğimiz dönemler, gece ile gündüz gibi farklı" sözlerini kullanan 27 yaşındaki oyuncu, "Rıza hocadan önce Morais ile neredeyse her hafta farklı bir 11'le sahaya çıkıyorduk. Bu da rakiplerimizin rahat bir şekilde oynamalarına ve kazanmalarına sebep oluyordu. Rıza hoca adeta bir iksir etkisi yaptı" dedi.

EN ÜYÜSÜ ETO'O
Celustka, takım arkadaşı Samuel Eto'nun sadece Antalyaspor'da değil, kariyerinde birlikte oynadığı en yetenekli futbolcu olduğunu aktararak, "Ülkemin dışında, Ütalya, Üngiltere ve Almanya'da futbol oynadım. Samuel Eto'o, arkadaşlığı, cana yakınlığı ve yeteneğiyle bambaşka bir futbolcu" şeklinde görüş belirtti.sabah akdeniz

Share
#

SENDE YORUM YAZ