logo

Dosyalar Açılıyor

Antalyaspor'un yeni yönetimi, önceki dönemden kalan ağır mali tablonun detaylarını bugün düzenleyeceği toplantı ile anlatacak
Antalyaspor'un 3 ay önce göreve gelen yeni yönetimi, bugün düzenleyeceği basın toplantısı ile önceki dönemden kalan mali ve idari tabloyu kamuoyu ile paylaşacak. Başkan Ali Şafak Öztürk, koltuğa oturdukları zaman beklediklerinden çok daha ağır bir mali tablo ile karşı karşıya kaldıklarını ifade etmiş, bu durumu kamuoyu ile paylaşacaklarını söylemesine rağmen açıklama defalarca ertelenmişti. Son olarak yapılan yazılı duyuru ile toplantının bugün saat 14.00'te gerçekleşeceği duyuruldu.

BORCUN DETAYLARI
Antalyaspor'un sezon sonuna kadar yapılacak ödemelerle birlikte toplam borcunun 150 milyon lira olduğu ve kulübün de bu dönem içinde localar hariç hiçbir gelir kaynağının olmadığı sözlü olarak açıklanmıştı. Önceki dönemin menajer bağlantıları, futbolcu ve menajerlerle yapılan özel sözleşmeler, futbolcu transferlerindeki soru işaretleri, ödenen imza paraları ve yüksek bonservis bedelleri ile gelirlerin önceden pazarlanması gibi konuların açıklanması bekleniyor. SABAH Akdeniz'in seçim sonrası yaptığı haberleri basın toplantılarında doğrulayan Başkan Öztürk'ün, yeni detayları da paylaşması bekleniyor.

SABAH YAZMIŞTI
SABAH Akdeniz, Eto'o'nun menajerine 3 yılda verilmesi gereken komisyonun 1 yıl içinde verildiğini, bonservis bedelinin de yüzde 20'sine menajer Metin Korkmaz'ın, yüzde 50'sine de IATI firmasının sahip olduğunu belgeleriyle açıklamış, Guilherme'nin menajerine 2 milyon 218 bin lira ödendiğini ve bunun 1 milyon 200 bin lirasının Türk menajerlere nasıl aktarıldığını, tüm gelirlerin temlikli olduğunu, forma ve saha içi reklam alanlarının önceden satıldığını, önceki yönetimin genel kurul kararı aldıktan sonra bazı personele zam yapıp sözleşme fesih bedellerini yükselttiğini yazmıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ