logo

Eto’O Iyi Ki Bizde

Türkiye'de en uzun süre oynayan Sloven unvanını alan Fornezzi, performansını her geçen maç artırıyor. Deneyimli eldiven en çok Eto'o ile aynı takımda oynamaktan mutlu.


Antalyaspor kalecisi Saso Fornezzi, Süper Lig tarihinde 100'ün üstünde maç oynayan ilk Sloven futbolcu oldu. 34 yaşındaki tecrübeli eldiven 2011 yılında Orduspor'a transfer olmuş, takım küme düşünce 2013 yılında Antalyaspor'a geçmişti. Kırmızıbeyaz forma altında 101 Süper Lig maçına çıkan Fornezzi, kalesinde 128 gol gördü. Saso Fornezzi, ayrıca 2014-2015 sezonunda Antalyaspor forması ile 1. Lig'de de 23 maçta kaleyi korumuştu.

ANTALYA'DA YAŞAYACAK
Antalyaspor'u ve Antalya'yı hem kendisinin hem de ailesinin çok sevdiğini söyleyen başarılı futbolcu, "Hayat beni nereye sürükler bilemiyorum ama Antalya'dan bir ev satın aldım. Futboldan sonra da Antalya'da yaşayacağımı düşünüyorum" dedi. Kırmızı-beyazlı kulüp ile 1,5 yıllık daha sözleşmesi bulunan Saso Fornezzi, "Ayaklarım müsaade ettiği takdirde, daha uzun yıllar Antalyaspor kariyerimi sürdürmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

RIZA ÇALIMBAY FAKTÖRÜ
Sezona kötü başladıklarını ancak Rıza Çalımbay'ın gelişiyle inanılmaz bir çıkış yakaladıklarının altını çizen Fornezzi, "Avrupa liglerine katılmak istiyoruz. Ülk 8 içinde bitirmek de çok büyük başarı olur. Ülk yarının son haftalarında elde ettiğimiz galibiyetler, hocamızın bize yaptırdığı sıkı çalışma ve verdiği özgüvenin ürünüdür" diye konuştu.

ETO'O BÜR BAŞKA
Samuel Eto'o'nun müthiş bir insan ve futbolcu olduğunun altını çizen Fornezzi, "Eto'o her takımın sahip olmak isteyeceği bir futbolcu. Başka takımda olsaydım, Eto'o'nun karşısında kalede olmak istemezdim. Ona karşı oynamak benim için çok tehlikeli olurdu. Aynı takımda olduğum için mutluyum ve ayrıca gurur da duyuyorum" dedi. Eto'o'nun maç öncesinde yaptığı konuşmaların da takıma olumlu yansıdığını aktaran Fornezzi, "Eto'o'nun yaptığı konuşmalar birçok maçı çevirmemizin sebebi olabilir. Özgüven aşılıyor, enerji veriyor" dedi. sabah akdeniz

Share
#

SENDE YORUM YAZ