logo

Gazeteciye Ölüm Tehdidi !

Antalyaspor’da eski başkan Gültekin Gencer ve menajer Metin Korkmaz ile ilgili son günlerde çıkan haberler ses getirmeye devam ediyor. Haberi yazan gazeteci ölümle tehdit edildi.

Tehditler savurdu

Habertürk Gazetesi Yazarı Atilla Türker, son günlerde 2013-2016 yılları arasında Antalyaspor’da yaşanan menajer vurgununa değindi. ‘Antalyaspor’da menajer vurgunu’ köşe yazısı ve ‘Oyuncuya 25 bin menajerlere 875 bin’ başlıklı haberiyle gündem oluşturan gazeteci Türker’in ölümle tehdit edildiği iddia edildi. Radyospor’da katıldığı bir programda başından geçenleri anlatan Türker, “Haberde adı geçen menajerler beni arayıp tehditler savurdu. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Yemek teklifi

İşte Türker’in o çarpıcı açıklaması: “Antalyaspor’un bir önceki başkanı Gültekin Gencer bana Whatsapp’tan mesaj attı. Dedi ki, ‘Sizinle görüşmek istiyorum. Şimdiki başkan için de yazabilir misin cesaretin varsa?’ dedi. Dedim ki ‘Belgeleri hemen yolla yarın yazıyorum.’ ‘Sen bul’ dedi bana. ‘Yemek yiyelim’ dedi sonra. Dedim, ‘Kusura bakma. Bugünlerde yoğunum. Yemek yiyemem.’ Böyle kesildi konuşma.”

Ağza alınmayacak küfürler

“Ama asıl önemli bölüm daha sonra yaşandı. Gece telefonum çaldı. Açtım. Karşıdaki ses, ‘Ben Metin Korkmaz.’ Dedi ki, ‘Yemek yiyebilir miyiz, görüşebilir miyiz?’ Ben de ‘Olabilir önümüzdeki günlerde’ dedim. Bana ‘Gazeteci misin menajer misin?’ dedi. Dedim ki ‘Dikkatli konuşmanız gerekiyor.’ Onun üzerine bana dedi ki, ‘Ananı, bacını, karını, kızını, çocuğunu’ dedi ve devamını getirdi. Seni yaşatmayacağım bu ülkede, kurşuna dizdireceğim, mermi manyağı yapacağım. Suç duyurusunda bulunacağım.”..

Akdeniz Manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ