logo

Gelecek Sezon Hedef Avrupa Kupaları

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, öğrencilerle söyleşide seneye Avrupa kupalarında oynamayı hedeflediklerini belirtti.


Beşiktaş sorusu

Antalyaspor Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile yönetim kurulu üyesi Emin Altıner, Antalya'da özel bir kolejin konuğu oldu. Çalımbay ve Altıner, okuldaki söyleşide öğrenci ve öğretmenlerin sorularını yanıtladı. Öğrenciler, Rıza Çalımbay'a, 'Ülk oynadığınız maçta neler hissettiniz', 'En çok zorlandığınız maç hangisiydi', 'Beşiktaş'a rakip olduğunuzda hangi duyguları yaşıyorsunuz', 'Antalyaspor'da şampiyonluk hedefiniz olacak mı' şeklinde sorular yöneltti.

 

 

Kadro oluşturuyoruz

Teknik direktör Çalımbay, "Ülk profesyonel maçımı oynadığımda 17 yaşımdaydım. Tabii ki kelimelerle anlatılamayacak kadar heyecanlıydım. O maçın nasıl bittiğini anlayamadım. Ben bütün maçları ciddiye alırım. Hiç maç ayrımı yapmazdım. Hepsine de zor maç gözüyle bakardım. Profesyonel futbolculuğum sadece Beşiktaş'ta geçti, futbolcu olarak hiç Beşiktaş'a karşı oynamadım. Teknik direktörlüğümde Beşiktaş'a rakip oldum. Hep de kazanmayı düşündüm. Kasımpaşa'yı çalıştırırken de Beşiktaş'ı yendim. Bizim zamanımızda takım içinde arkadaşlık bağları çok kuvvetliydi. Fazla transfer yapılmazdı. Sezonda 1-2 takviye yapılırdı. Uzun yıllar aynı kadro oynardı. Antalyaspor'da bu sezon hedefimiz ilk 10 içinde, iyi bir yerde bitirmek. Ama gelecek sezon Avrupa kupaları için mücadele edeceğiz. Şu anda da zaten gelecek sezonun kadrosunu oluşturuyoruz" diye konuştu.

 

 

Öğrencilere destek çağrısı

Çalımbay, öğrencilere mutlaka sporla ilgilenmelerini, ancak eğitimden geri kalmamaları gerektiğini söyledi. Yönetim olarak teknik kadronun görevine karışmadıklarını anlatan Emin Altıner de kulüp giderlerinin finansmanı, mali ve idari yapının organizasyonu ile ilgilendiklerini söyledi. Altıner, öğrencilere Antalyaspor'un maçlarına gelip takımı desteklemeleri çağrısı yaptı. Söyleşi sonunda Çalımbay ile Emin Altıner'e çiçek ve plaket verildi. Çalımbay da öğrencilerin formalarını imzaladı. akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ