logo

Kale Kapısı’nda kendimi asarım

Başkanlığı döneminde yapılan transferlerde menajerlere fazla ücretlerin verildiğine dair iddialara cevap veren Antalyaspor eski Başkanı Gencer, “İddiaları ispat etsinler Kale Kapısı’nda kendimi asacağım” dedi

Şiddetle kınıyorum

Antalyaspor eski Başkanı Gültekin Gencer açtı ağzını yumdu gözünü. Son günlerde kendisine yönelik bir saldırı gerçekleştiğini belirten Gencer, “İddiaların sahibini ispata çağırıyorum” dedi. Her zaman birinci önceliklerinin Antalyaspor olduğunu belirten Gencer, geçtiğimiz hafta ulusal basında spor yazarı olan bir arkadaş, bizzat adımı telaffuz ederek, tek taraflı, şahsımdan beyan alınmadan, yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

Enkaz edebiyatı yapmadık

“Bahsedilen 189 milyon TL’lik rakamın hiçbir şekilde karşılığı yoktur, bu rakam tamamen hayal ürünüdür” diye konuşan Gencer, “Teslim aldığımız yönetim ile teslim ettiğimiz yönetim arasındaki fark başkanlar ve yeni başkanının 3 arkadaşı dışında aynı kişilerdir. Teslim aldığımız bin kişilik taraftar sayısını 56 bin Passolig ve 15 bin seyirci ortalaması ile bıraktık. Hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadık. Tam tersine hazine devraldık dedik” dedi.

Para ödemedik, aldık

Gencer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İddia edilen menajerlik ve kulüp hesapları ile ilgili hesap veremeyeceğimiz hiçbir konu yoktur. Yusuf Şimşek ile ilgili iddia edilen 450 bin TL’yi ispat etmeye davet ediyorum. Bunun karşılığında ise Rıza Çalımbay ile ilgili kaç para menajerlik ücreti ödendiğinin de kamuoyu ile paylaşmasını istiyorum. Yekta Kurtuluş’a bonservis parası ödemedik. Aksine Sivasspor’dan 200 bin TL de para aldık.”

Kendimi asacağım

Yusuf Şimşek’in takımı şampiyon yaptıktan sonra sözleşmesinin 3 yıl sonucunda yıllık 1,5 milyon TL üzerinden uzatılmasıyla ilgili soruya Gencer, “Yusuf’a Süper Lig’de 1,5 milyon TL verdik. Biz sadece bir şey söyledik. Yusuf Şimşek bu takımı şampiyon yap, Süper Lig’de devam edeceğiz Antalya çocuğuyla. Antalya’nın genç evladıyla devam edeceğiz ve sana da 1,5 milyon TL maaş vereceğiz. Sözleşmeyi de feshettiğimiz zamanda 2 ve 3’üncü yılın ücretini ödemedik. Ödediğimizi ispat etsinler bana Kale Kapısı’nda kendimi asacağım” dedi.akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ