logo

KENETLEN ANTALYASPORLU

Antalyaspor bu sezon oynadığı 21 maçın 11’ini iç sahada oynadı. Kırmızı beyazlı takım iç saha maçlarından 4 tanesini Pazar günü oynarken, bu mücadelelerin Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe olması dikkat çekti.

Antalyaspor’un Türkiye Futbol Federasyonu içerisinde ciddi bir lobisinin olması gerektiğini devamlı olarak söylüyoruz. Kayserispor ile oynanan Kayserispor maçında kırmızı kart gören Maıcon’a 3 maç ceza verilmesi bu lobi faaliyetinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermişti. Gerek hakem atamalarında, gerekse cezalarda lobisi güçlü olan takımların nasıl ve ne şekilde kollandığını hepimiz açık ve net olarak görebiliyoruz. Bir de buna bariz hakem hataları eklenince, sanki bir senaryonun parçası haline gelmişiz, haberimiz yok şeklinde yorumlanabiliyor.

PAZARA HİÇ MAÇ VERİLMEZ Mİ?

Antalyaspor taraftarının en büyük tepki gösterdiği konuların başında da, kırmızı beyazlı takımın iç saha maçlarının cuma, cumartesi ve pazartesi günleri oynanıyor olması. Mesai saatlerine denk gelen maçlar nedeniyle bir çok Antalyaspor taraftarı takımlarını destekleyemiyor. Ben de sezon başından beri oynadığımız iç saha maçlarının günlerini inceledim. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum.

4 MAÇ PAZAR

Antalyaspor, geride kalan 21 haftanın 11’ini iç sahada oynamış. İç saha maçlarından Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve nasıl olmuşsa Akhisar karşılaşmasını Pazar günü oynamış. Ligin ilk yarınsıdaki Osmanlı maçını Pazartesi oynayan kırmızı beyazlı ekip, Kasımpaşa ve Aytemiz Aanyaspor mücadelelerinde Cuma günleri sahaya çıkmış. Geride kalan Göztepe, Kardemir Karabükspor, Gençlerbirliği ve Yeni Malatyaspor maçlarını cumartesi günü oynamışız.

YİNE CUMARTESİ

Bu hafta ise taraftar desteğine en çok ihtiyacımız olacak bir karşılaşmayı daha Cumartesi günü hem de saat 13:30’da oynayacağız. Yani insanların çalıştığı, iş yerlerini açık tuttuğu bir saatte. Açıkçası Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş olmasa Antalya’da Pazar günü maç oynanmayacak.

TEPKİMİZİ KOYALIM

Kanal V’de yayınlanan Spor Aktif programında bu konuyu gündeme getirmiştik. Ve eski FİFA kokartlı hakemlerimizden Spor Aktif yorumcusu İlhami Kaplan da bu konuda mutlaka tepkimizi dile getirmemiz gerektiğini söylemişti. Gerek sosyal medyadan, gerekse mail yoluyla Türkiye futbol Federasyonu’na tepki göstermeliyiz. Aynı geçtiğimiz hafta oynanan Yeni Malatyaspor maçı öncesi sosyal medyadan atılan 20 bin ‘Kenetlen Antalyasporlu’ twiti gibi, TFF’yi de twit ve mail yağmuruna tutmalıyız. Tutmalıyız ki, bu işin bu kadar kolay olmadığını anlasınlar…Bu konuda başta Cihan Bulut ve tüm yönetim kuruluna da çok büyük iş düşüyor. Mutlaka TFF’ye baskı yapmalı ve iç saha maçlarının Pazar günü oynanmasını sağlamalıdırlar.

Türkiye’de futbol Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’a göre planlanmamalıdır… Antalya Hürses

Share
#

SENDE YORUM YAZ