logo

Kritik deplasman

Spor Toto Süper Lig’in 32’nci haftasında Antalyaspor yarın alt sıraları yakından ilgilendiren maçta Gençlerbirliği ile karşılaşacak. Saat 16.00’da Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak mücadeleyi Halis Özkahya yönetecek
Geçtiğimiz hafta iyi oynamasına rağmen evinde Trabzonspor’a mağlup olarak düşme hattına yaklaşan Antalyaspor, yarın deplasmanda Gençlerbirliği ile karşılaşacak. Düşme hattını yakından ilgilendiren karşılaşmada kırmızı beyazlılar puan kaybetmesi durumunda ateş hattına bir adım daha yaklaşacak. Son haftalarda korkulu rüya görmek istemeyen Antalyaspor’un sahadan galibiyetle ayrılmaktan başka şansı bulunmuyor.

En önemli maç
hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başlayan Antalyaspor’da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, ligde bu hafta oynanacak maçların kümede kalma mücadelesi veren tüm takımları yakından ilgilendirdiğini belirtti. Hamzaoğlu, “Önümüzde üç maçımız daha var. En önemlisi bu hafta oynayacağımız Gençlerbirliği maçı olacak. Bu heyecan ligin son haftasına kadar sürecek gibi. Herkes herkesi yenebilecek durumda. Kendi adımıza bu heyecanı erken bitirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Sakıb sezonu kapattı
Öte yandan kırımızı beyazlılarda sakatlıkları devam eden Zeki Yıldırım ve Salih Dursun’un ardından Sakıb Aytaç da sezonu kapattı. Kasığındaki ağrılardan dolayı Almanya’ya kontrole giden Sakıb Aytaç’ın sakatlığının nüksetmesi sonucu kasık fıtığı ameliyatı olduğu öğrenildi. Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun en çok güvendiği oyunculardan biri olan Sakıb Aytaç, takımda Diego Angelo’dan sonra en fazla forma giyen oyuncu konumundaydı.

Taraftar çıkarma yapacak
Antalyaspor için hayati öneme sahip Gençlerbirliği maçı öncesi taraftar grupları da Ankara’ya çıkarma yaparak takımlarını zorlu 90 dakikada yalnız bırakmayacak. Gençlerbirliği deplasmanına gitmek için harekete geçen taraftar grupları yarın gece kentin çeşitli noktalarından otobüslerle hareket ederek maçın oynanacağı Ankara’ya yola çıkacaklar. 07 Gençlik Taraftar Grubu Lideri Gürhan Güneyli, Gençlerbirliği deplasmanında kendilerine ayrılan yeri dolduracaklarını ve takımlarını yalnız bırakmayacaklarını belirtti. akdeniz manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ