logo

Rıza Çalımbay Ve Antalyaspor / Mehmet Çelik

Yaklaşık 20 Yılı aşkındır Antalyaspor'u takip ediyorum..

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ı futbolculuk döneminden çok iyi hatırlıyorum..

Üyi futbolcu, karakterli bir sporcuydu.. Beyefendi kişiliği ile Beşiktaş camiasının kalbinde taht kurdu..

Sezona kötü başlayan Antalyaspor, Portekizli Teknik adam Morais'i gönderdikten sonra takımın başına getirilen Rıza hoca adeta ateşten bir gömleği giymişti..

Ancak bazı yöneticiler ile yapmış olduğum istişarelerde Rıza Çalımbay'ın Antalyaspor'da olması gerektiği yönünde fikir beyanında bulundum..

Göreve başlamasıyla alınan başarılı sonuçlar sonrasında takımın geldiği durum şu ortada..

Futbolculuğunda nasıl beyefendi ve mütavaziliği ile gönüllerde taht kuran Rıza hoca, Antalyaspor camiasında da aynı gönül tahtına oturmuş..

Futbolcular ile olan iletişimi ve işini çok sevmesi Antalyaspor'u başarıdan başarıya koşturacağına yürekten inanıyorum.. Bu arada tabiki bu iş ekip işi, sevgili Rıza hocanın ekibinide buradan pas geçmek olmaz..

Bugün yapılan basın toplantısını yakından takip ettiğim kadarıyla, Rıza Hoca Antalyaspor'u Avrupa'ya sürekleyecek.. Bu sezon olmasa bile gelecek sezon kesinlikle bende inanıyorum, Antalyaspor Avrupa Kupalarına katılacak.. Bu kadar kendinden emin bir şekilde konuşan, Rıza Çalımbay ve Antalyaspor'a şimdi destek zamanı diyorum..

Antalyasporumuz hafta sonu deplasmanda ikinci yanın ilk maçı olan Gaziantepspor ile mücadele edecek.. Her ne kadar bu karşılaşma zor geçeceğe benziyor ise futbolcularımız sahadan galibiyetle Antalya'ya döneceklerinden zerre kadar şüphem yok..

Antalyaspor ve Antalyaspor camiasını sevdiğini her fırsatta ağzından düşürmeyen Kırmızı-Beyazlı Takımın Teknik Patronu Rıza Çalımbay, Antalyaspor ile bütünleşmiş görüyorum..

Ligin ikinci yarısının maçları çok çetin geçeceğe benziyor.. Bazı sorunlar yok mu elbette var ama şimdi bunlarının yazma sırası değil.. Yeri ve vakti geldiği zaman elimizin altındaki kara kaplı defterden yazanların hepsini çıkartıp buradan da yazarız.. Son olarak şunu ifade etmek istiyorum ki Rıza Çalımbay yönetiminde ki Antalyaspor'a Gaziantepspor maçında başarılar diliyorum.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ