logo

28 Ağustos 2017

Rıza Hocayı yiyecekler / Mehmet ÇELİK-Spor Yazarı

Bu satırları yazarken gerçekten içim acıyarak yazıyorum.. Antalyaspor Teknik Patronu Rıza Çalımbay efendiliği ve kişiliği ile 10 numara bir insan.. Geçtiğimiz sezon Portekizli Teknik adam Jose Morais’in gönderiliş filmini az çok hatırlayanlarınız vardır.. Futbolcular istemediği için gönderildi iddiaları gündemden hiç düşmedi.. Eto’o’nun istemediği dedikoduları ise hep hafızalarımızda kaldı..

Şimdi yine bir sezon başı ve sezona kötü bir başlangıç yapan Antalyaspor.. Yine gündem de Eto’o ve Rıza Çalımbay.. Farklı iddialar var.. Yönetimden 2 yıl daha sözleşmesinin uzatılmasını yada bırakın beni gideyim sözleri.. Ne kadar doğru bilinmez.. Bu kadar yıldız futbolcuların olduğu ve neredeyse Türkçe konuşmayan bir sürü futbolcu ordusu.. Ve transferde harcanan bir sürü milyon eurolar..

Sadece şunu merak ediyorum.. Transferlerin büyük bir bölümünü Eto’o mu yaptı, Yönetim mi yoksa Rıza hocamı?.. İşte yani merak ediyorum.. Ama şu bir gerçek ki futbolcular istemediği sürece bir takımın Teknik Direktörü bir hiç.. Sosyal Medyada bakıyorum da Rıza hocaya acımazsızca eleştiriler yapılıyor.. Bizler değilmiydik Rıza Hocayı getirmek için günlerce kapısında yatan adeta yalvaran.. Ne oldu şimdi.. Ben Rıza Çalımbay’ın avukatlığını yapmıyorum.. Burada ki sorun başka kimse çıkıpta cesaret edemiyor.. Nedenmi kamuoyu baskısından dolayı.. Gördüğüm kadarıyla sanki burada sorun Eto’o gibi görünüyor yada Rıza hocayı yemek için Eto’o kullanılıyor.. Bilmiyorum sizce hangisi.. Kimse Rıza Hocaya suç bulmasın.. Adam tam anlamıyla dört dörtlük bir kadroyla çıkamadı hiçbir maça.. Ya sakatlıklar yada geç yapılan transferler.. Evet biraz zamana ihtiyacımız var.. Rıza Hocaya güvenmeliyiz.. Bu hoca değil mi geçtiğimiz sezon 2 puandan takımı ayıpta 58 puana getiren ve tarihimizde görülmemiş başarıda büyük katkısı olan..

Şimdilerde Rıza hocayı yemek için büyük bir algı operasyonu var.. Yerine ise yabancı bir Teknik adam düşünülüyomuş iddiaları.. Hatta Fransız mı olsun yoksa Portekizli mi olsun diye.. Neden bu kadar yabancı hayranlığı var.. Bırakalım biz onları yönetelim onlar bizi değil.. Doğru mu?

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Rıza Hocayı yiyecekler / Mehmet ÇELİK-Spor Yazarı” için 1 yorum

  1. Miraç buğday : diyor ki:

    Neden rıza hocayı geçen yıl ki başarıları şu an konuşulmuyor bence bu takım ve hoca mükemmel sadece bir kaç haftaya ihtiyacı var sadece o kadar ben inanıyorum ki bu kadro ligi çok zorlayacak sadece defansta biraz sorun var sadece o kadar onu da rıza hoca en kısa zamanda hallerder