logo

Sporda Işbirliği

Muratpaşa Belediyesi, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Muratpaşa Belediyespor, ortak projeler geliştirmek ve gençlerin spora olan katılımını arttırmak için işbirliği protokolü imzaladı

 

Antalyaspor'a destek görevimiz

Protokol, Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Tanır ve Muratpaşa Belediyespor Başkanı Özgür Karagöz'ün katıldığı törenle imzalandı. Ümza töreninde konuşan Başkan Uysal, kentin takımı Antalyaspor'a destek olmanın herkesin görevi olduğunu söyledi. Muratpaşa Belediyesi olarak sporun altyapı boyutuna çok önem verdiklerinin altını çizen Başkan Uysal, "Dünyada gelişmiş ülkeler kendi sporcusunu kendi yetiştiren ülkelerdir. Dünyada sporun yükseldiği ülkeler kitlelerin spor yaptığı, sporun yarıştan önce insan kalitesine, insan sağlığına yaptığı katkıyı ön plana alıp, sporun yaşam şekline dönüşebildiği ülkelerdir" diye konuştu.

 

Sporda büyük atılım

Türkiye'nin artık sporun bir kültür olduğunu ortaya koyan, geniş kitlelerin spor yaptığı, altyapının sağlam olduğu ve buralardan milyonlarca insanın sporcu olarak yetişip geliştiği, eğitim sisteminin de buna imkan tanıdığı bir vizyona sahip olmasının zamanı geldiğini belirten Başkan Uysal, "Bir gün Katar, Dubai vizyonlarından Almaya, Danimarka, Üngiltere vizyonuna kayabilmeyi umut ediyorum" dedi. Muratpaşa'da son 2 yıl içinde 5 spor salonu inşaatını tamamladıklarını kaydeden Ümit Uysal, bununla birlikte 11 bin kişinin düzenli spor yapabildiği bir ağı oluşturduklarını aktardı. Uysal, Muratpaşa'nın ulaştığı bu başarıyla Türkiye'nin nüfusa göre kitle sporu yaptırmada 1 numaralı belediyesi olduğunu kaydetti.

 

Antalyaspor'da yeni yapılanma

Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Tanır ise, Başkan Uysal'a spora ve sporcuya olan katkılarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Bu protokolü spor için şehrin dinamiklerinin buluşması diye nitelendiriyorum" dedi. Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve altyapı sorumlusu Sabri Ünver de, kırmızı beyazlı takımını yeni yönetimi olarak 5 yıllık bir anlayışla göreve başladıklarını söyledi. Bu çerçevede hedeflerinin Türkiye'de bütün lig kulüplerine öncülük edebileceği bir altyapı sistemi üzerine çalıştıklarını aktaran Ünver, Muratpaşa Belediyesi'ni de bu sürecin bir parçası olmasının kendilerine gurur vereceğini söyledi. Ünver, başkan Uysal'ı pazartesi günü oynanacak olan Rizespor maçına da davet etti.

 

 

Protokolün kapsamı

 

Başkanların imza attığı protokolle Muratpaşa'da her yaştan insanı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve bireysel gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor. Protokol kapsamında çocuk ve gençlerin özgüvenlerinin arttırılmasına yönelik spor okulları açılması da amaçlanırken ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına katılım sağlaması da protokol kapsamında yer alıyor. Protokolle, kulüpler Muratpaşa Belediyesi'ne ait saha ve tesisleri kullanmaya devam edebilecek. Ayrıca Muratpaşa Belediyesi Spor Üşleri Müdürlüğü bünyesindeki spor okullarında kulüplerin genç yeteneklerin keşfedilmesi için tarama da yapılacak.

Konuşmaların ardından Başkan Uysal ve Tanır, Muratpaşa Belediyesi ve Antalyaspor Kulübü Derneği arasındaki gerçekleşen protokol metnini imzaladı. Karşılıklı atılan imzaların ardından Tanır, Ümit Uysal'a Antalya'nın plakası 07 numaralı Antalyaspor forma ve atkısı hediye etti. Başkan Uysal da Tanır'a Muratpaşa Belediyespor atkısı hediye etti. Akdeniz Manset

Share
#

SENDE YORUM YAZ