logo

Tüzük değişikliği tartışma yarattı

Antalyaspor Derneği’nin genel kurulunda yapılan tüzük değişikliği tartışma yarattı. Derneğin hisselerinin alım ve satım yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi tartışılırken; Dernek Başkanı Hesapçıoğlu ve Vakıf Başkanı Tanır ise büyük hisse satışının asla söz konusu olamayacağını söyledi

ANTALYASPOR Kulübü Derneği’nin dün yapılan kongresinde tüzükte birçok değişikliğe gidildi. Özellikle ‘Antalyaspor ile ilgili hisse satın alınması ve hisse satması ve tüm bu iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi’ ile ilgili değişiklik tartışma yarattı. Antalyaspor Kulübü Vakfı Başkanı Nafiz Tanır ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Emin Hesapçıoğlu bu değişikliğin kulüp derneğine gelir sağlaması için değişikliğe gidildiğini derneğin hisselerinin büyük oranda satışının ise söz konusu olamayacağını belirtti.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Antalyaspor Kulübü Derneği yeni başkanını seçti. Genel kurula tek liste ile gidilirken, Emin Hesapçıoğlu Antalyaspor Kulübü Derneği’nin yeni başkanı oldu. Genel kurulda tüzük değişikliğine de gidilirken, genel kurulda bir çok tüzük maddesinin ise değiştiği görüldü. Antalyaspor camiasında ise en fazla tartışma yaratan madde hisse alım ve satış yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi oldu.

YETKİ YÖNETİM KURULUNDA

Antalyaspor dernek üyeleri arasında en fazla tartışma yaratan maddede ise “Ayrıca Dernek, sahibi/maliki olduğu, taşınır, taşınmaz menkul ve gayrimenkul üzerinde ipotek ve rehin tesis edilebilmesi, Antalyaspor’a finansman temini amacıyla bankalar ve finans kuruluşları nezdinde, Derneğin ve/veya bağlı ve ortağı olduğu kuruluşların ve şirketlerin borçlarına karşılık sahibi/maliki olduğu taşınır, taşınmaz menkul ve gayrimenkulleri teminat verebilmesi, Antalyaspor ile ilgili hisse satın alınması ve hisse satması ve tüm bu iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için Yönetim Kurulu’na yetki vermek” ifadeleri yer alıyor.

BÖYLE BİR KARARI ANCAK ANTALYA ALIR

Antalyaspor Vakfı Başkanı Nafiz Tanır, “Bu maddenin değişmesinin ana nedeni derneğe gelir sağlamaktır. İnsanların kafasında bir takım soru işaretlerinin olmasını anlayabiliyorum. Ancak Antalyaspor Kulüp Derneği’nin hisselerinin büyük oranda satılması asla söz konusu değildir. Hele ki böyle bir şeyin yönetim kurulu kararı ile alınmasına Antalya asla izin vermez. Böyle bir karar bırakın yönetim kurulunu, genel kurul da değil, Antalya’nın ortak kararı ile ancak alınabilir” şeklinde konuştu.

YANLIŞ ANLAŞILMA VAR

Antalyaspor Anonim Şirketi’nin yüzde 58 ile en büyük hissedarı olan derneğin başkanı Emin Hesapçıoğlu ise “Bu konuda bir takım yanlış anlaşılmalar olabilir. Buradaki amaç kulübe gelir getirecek bir takım küçük hisse alım ve satışı yapılabilmesi içindir. Burada da yetkinin yönetim kuruluna veriliyor olması gayet doğal bir durum. Ancak camiamızın gönlünün rahat olması nedeniyle son onayın genel kurula verilmesi tüzüğe eklenebilir” dedi.antalyaekspres

Share
#

SENDE YORUM YAZ