logo

Zirveye Yükseliş

Antalyaspor Asbaşkanı Bora Terzioğlu, ligde 2 puanla tamamladıkları 6'ncı haftanın ardından 13 maçta 13 sıra yükseldiklerini belirterek, "Hedefimiz ilk 10. Ülk 10 içerisinde de en iyi yerde olmak isteriz" dedi.


Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bora Terzioğlu, lige iyi bir başlangıç yapamadıklarını, puan kaybı kredisini ilk 6 haftada tükettiklerini ifade etti. Ülk 6 haftada 2 puan kazanılmasının ardından teknik ekipte değişikliğe gittiklerini hatırlatan Terzioğlu, şu ifadelere kaydetti:

 

"13 MAÇTA 13 SIRA ATLADIK"
"Değişiklik sonrası oynadığımız 13 maçta 13 sıra birden ilerleyerek şu an bulunduğumuz konum itibariyle 5'inci sırada yer alıyoruz. Bu başarıyı teknik heyet, takım, taraftar, yönetimin ortak bir noktada buluşmasına bağlıyoruz. Takım içerisinde çok iyi dostluk, arkadaşlık havası var. Bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu yıl için hedefimiz ligi ilk 10'da bitirebilmek. Geldiğimiz nokta itibariyle 19 haftayı geride bıraktık. Ülk 10 içerisindeyiz. Bundan dolayı mutluyuz. Ligin sonuna kadar da bu durumu muhafaza etmeyi arzu ediyoruz".

 

ANTALYASPOR, KONYA'YI BEKLÜYOR
Lige verilen aranın ardından Atiker Konyaspor ile deplasmanda karşılaşacaklarını anlatan Terzioğlu, "Konya deplasmanına konsantre olup oradan da puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz. Konya'ya burada yenildik. Ama şimdi durum daha farklı, iyi bir hava yakaladık. Üyi mücadele ediyoruz. 90 dakika oyunu bırakmıyoruz. Alanya maçında iyi mücadele etmedik ama kazanmayı da bildik. Bu galibiyet, oyunu bırakmamanın sonucu" dedi.

 

EN ÜYÜ OLMAK ÜÇÜN ÇALIŞACAĞIZ
Antalyaspor'un ligde 5'inci sırada yer aldığını hatırlatılan Terzioğlu, şunları söyledi:
"Futbol, sonuca endeksli bir oyun. Hedefimiz ilk 10. Ülk 10 içerisinde de en iyi yerde olmak isteriz. Önümüzdeki yıllarda Antalyaspor'daki farkı farklılığı hissedeceksiniz. Şu an oluşturulan kadro önümüzdeki yıllarda ilk 3, ilk 5 içerisinde mutlaka yer alacak bir kadro. Tüm beklentimiz, programımız ona göre. Önümüzdeki yıllara göre bu yıl ne kadar üstte bitirebilirsek o kadar iyi." gazetebir

Share
#

SENDE YORUM YAZ